Milanezi s Balkana
(02-24-2020, 10:54 AM)MEMO Wrote: Ono sto mene zanima je kako je netko mogao pomisliti da je Romagnoli novi Nesta ili Maldini? Jako ogranicen igrac. Kod te akcije kod penala on trci u takvom pravcu koji napadacu omogucava da prima loptu. Stoper svjetske klase bi malo promijenio taj pravac i presjekao tu loptu. I jos taj start, cemu? Zasto? Pustis ga da ide lopta do crte i nek nabaci ako moze. Bilo kakvo uklizavanje je velika sansa za penal. Bio kontakt ili ne.  I eto sranja. Trener takodjer, nemas ti "cojones" niti ces ikada imati!

Okmilan
Reply
2 "italijanska penala" nisu svirana Juveu veceras. eto nacin kako Juve svake godine osvaja Scudetto. jer kad ih ne ide lopta, kao veceras npr, tu je uvijek sudija da im pomogne da pobjede. nek su izgubili, da Bog da svi Italianski timovi ispali iz Europe pa nek opet stimaju ligu
Odricem se sina preko novina bude li navijac Juventusa !!!
Reply
Je.... Rubentus. Sarri je rekao sinoc da u Italiji bio bi dajeni oba penala za Lopove
Reply
Kako sam vec par puta ovde pisao...savez u Italiji je malo manje zlo od ovih saveza na Balkanu, al vrlo malo manje zlo...toliko nesposobnosti sto se najbolje vidi na sudiskoj organizaciji....ovo sto su napravili sa odlaganjem utakmica radi Juventusa je cisto ludilo ... Napravili su potpuno neravnopravno i neposteno prvenstvo...uvijek se znalo da je Juve prioritet ali ovako javni presedan nisam vidio dosad...

Sto se tice Milana...otvoreni rat izmedju Gazidisa i ostatka UO je poceo...prvi koji ce biti ostranjen je Boban, a vrlo brzo za njim i Massara...naravno Maldiniu su rekli da moze sam izabrati...
Dolazi Ragnick i mogao bi imati ulogu kao Wenger u Arsenalu ... ja sam prvi za odlazak Bobana i Maldinia jer su puno pricali a vrlo malo uradili....s druge strane Gazidisu ne vjerujem ni sekunde...ako pokusava od Milana napraviti Liepzig ili Arsenal...nek se jebe...

Istina volio bi nekog stranca na klupi, pun mi je kurac Italijana...Ali ne mogu nikako da se oduprem cinjenici kako smo vecinu nasih legendi olako potrosili bilo kao trener ili Upravu...Gazidis takodjer se igra sa vatrom jer dovodjenje nekih sto nemaju veze sa Milanom moze kod navijaca stvoriti revolt
... 119 anni di storia, combatti per la gloria ...
Reply
Milan, ocigledno je, ima puno vecih problema nego sto su to rezultati i plasman. Takodjer je vise nego jasno da novi "vlasnici" nisu tu iz nekakvih sportskih motiva. Mada oni to nikada nisu krili. Tako da je ovaj razlaz sa Bobanom i najvjerovatnije Paolom ocekivan, mada mi nije najjasnije zbig cega su se u ovo uopste upustali kada su najvjerovatnije znali kakva je politika ovih Amerikanaca. Cak su na kraju pribjegli i galijanijeviskim metodama, Ibrahimovicu i Kjeru kao nekakvim rjesenjima koje bi trebale "podici" ekipu, i da se sezona zavrsi negdje izmedju 6-8 mjesta i da bude eto borili smo se ali nas nije htjelo.
Ali kad se sve sabere i oduzme sta su nam to oni dali i sta nam je Amerikanac oduzeo?? Nije valjda da ovaj Svabo nije trener za Milan a da Djanpaolo ili Pioli jesu. Djanpaolo je totalna budaletina koja je kao htjela nesto promijeniti pa mu neko iz Milana nije dao (Maldini???Boban????) a onda su ga nogirali i doveli nam ovog mlitavca koji je samo malo upakovao ekipu bez ikakve zelje za necim boljim. Imamo ekipu koja igra eto skoro pa ravnopravno sa boljim ali nas jebe ili sreca ili sudija ili nesto trece ali nas uvijek jebe, a sa ovim malo losijim kao pobjedjujemo ali se "zalomi" poneka i malo losiji rezultat opet uslovljen visom silom.
Sad cemo, barem se nadam, znati na cemu smo. Imas igrace do 15 miliona pa ga npravi da izgkeda kao onaj od 40+ a onda ga prodaj i tako zivotari dok Amerikanci ne skontaju da prodaju klub nekom, ko ce, nadam se imati i sportske motive.
Jebiga ali meni to djeluje tako.
Reply
(03-03-2020, 11:27 AM)kakabanja Wrote: Milan, ocigledno je, ima puno vecih problema nego sto su to rezultati i plasman. Takodjer je vise nego jasno da novi "vlasnici" nisu tu iz nekakvih sportskih motiva. Mada oni to nikada nisu krili. Tako da je ovaj razlaz sa Bobanom i najvjerovatnije Paolom ocekivan, mada mi nije najjasnije zbig cega su se u ovo uopste upustali kada su najvjerovatnije znali kakva je politika ovih Amerikanaca. Cak su na kraju pribjegli i galijanijeviskim metodama, Ibrahimovicu i Kjeru kao nekakvim rjesenjima koje bi trebale "podici" ekipu, i da se sezona zavrsi negdje izmedju 6-8 mjesta i da bude eto borili smo se ali nas nije htjelo.
Ali kad se sve sabere i oduzme sta su nam to oni dali i sta nam je Amerikanac oduzeo?? Nije valjda da ovaj Svabo nije trener za Milan a da Djanpaolo ili Pioli jesu. Djanpaolo je totalna budaletina koja je kao htjela nesto promijeniti pa mu neko iz Milana nije dao (Maldini???Boban????) a onda su ga nogirali  i doveli nam ovog mlitavca koji  je samo malo upakovao ekipu bez ikakve zelje za necim boljim. Imamo ekipu koja igra eto skoro pa ravnopravno sa boljim ali nas jebe ili sreca ili sudija ili nesto trece ali nas uvijek jebe, a sa ovim malo losijim kao pobjedjujemo ali se "zalomi" poneka i malo losiji rezultat opet uslovljen visom silom.
Sad cemo, barem se nadam, znati na cemu smo. Imas igrace do 15 miliona pa ga npravi da izgkeda kao onaj od 40+ a onda ga prodaj i tako zivotari dok Amerikanci ne skontaju da prodaju klub nekom, ko ce, nadam se imati i sportske motive.
Jebiga ali meni to djeluje tako.

potpuno se slazem sa ovim. dobro receno.
Odricem se sina preko novina bude li navijac Juventusa !!!
Reply
(03-03-2020, 11:27 AM)kakabanja Wrote: Milan, ocigledno je, ima puno vecih problema nego sto su to rezultati i plasman. Takodjer je vise nego jasno da novi "vlasnici" nisu tu iz nekakvih sportskih motiva. Mada oni to nikada nisu krili. Tako da je ovaj razlaz sa Bobanom i najvjerovatnije Paolom ocekivan, mada mi nije najjasnije zbig cega su se u ovo uopste upustali kada su najvjerovatnije znali kakva je politika ovih Amerikanaca. Cak su na kraju pribjegli i galijanijeviskim metodama, Ibrahimovicu i Kjeru kao nekakvim rjesenjima koje bi trebale "podici" ekipu, i da se sezona zavrsi negdje izmedju 6-8 mjesta i da bude eto borili smo se ali nas nije htjelo.
Ali kad se sve sabere i oduzme sta su nam to oni dali i sta nam je Amerikanac oduzeo?? Nije valjda da ovaj Svabo nije trener za Milan a da Djanpaolo ili Pioli jesu. Djanpaolo je totalna budaletina koja je kao htjela nesto promijeniti pa mu neko iz Milana nije dao (Maldini???Boban????) a onda su ga nogirali  i doveli nam ovog mlitavca koji  je samo malo upakovao ekipu bez ikakve zelje za necim boljim. Imamo ekipu koja igra eto skoro pa ravnopravno sa boljim ali nas jebe ili sreca ili sudija ili nesto trece ali nas uvijek jebe, a sa ovim malo losijim kao pobjedjujemo ali se "zalomi" poneka i malo losiji rezultat opet uslovljen visom silom.
Sad cemo, barem se nadam, znati na cemu smo. Imas igrace do 15 miliona pa ga npravi da izgkeda kao onaj od 40+ a onda ga prodaj i tako zivotari dok Amerikanci ne skontaju da prodaju klub nekom, ko ce, nadam se imati i sportske motive.
Jebiga ali meni to djeluje tako.

Ne radi se ovde o bilo kakvoj podrsci za Bobana i Maldinia...bas naprotiv, od kako su dosli najvise sam ih kritikovao pogotovo Bobana...jedino dobro od njih dvojice su Bennacear i Herandez ... ne radi se ni i podrsci za Piolia ili bilo kojeg drugog polovnog talijanskog strucnjaka...bas naprotiv ja sam prvi bio da se dovede "stranac" konacno na klupu i da se proba sa nekom novom varijantom...
Medjutim, prvo nacin na koji se ovo desava i momenat nije dobar...svadjaju se preko medija??? To nije Milan...to je zutilo koje je bilo poplarno u Palermu ili nekom drugom manjem klubu...dajes otkaz ljudima 2,5 mjeseca prije kraja prvenstva ?!?!... Da li iko ziv tu razmislja o timu i atmosferi u timu...sta ce sad Gazidis reci javno idemo u projekat U-23 od naredne sezone ??? Kako da se ponasaju igraci koji znaju da za njih tu naredne godine nema mjesta...od kako je fudbal postao najpopularnija sporedna stvar na svijetu zna se da kombinacija mladih i iskusnih(ne polovnjaka) donosi dobar rezultat i uspjehe...

Ovo je eksperiment sa Ragnickom i nista vise...ko nama tu garantuje bilo kakav uspjeh i izlazak u CL ??? ... Da li je bio problem napraviti i uraditi isto sto i Interovi vlasnici, dovesti dva provjerena imena Moratta + Conte...ako nista osigurali su sebi stalni izlazak u CL...pa i to bi bio uspjeh u odnosu na ovo danas sto imamo...ali ne, ide se nasljepo u novi eksperiment, a ovaj klub se umorio od eksperimentisanja i pokusaja...a pogotovo su navijaci umorni i siti, sve je ovo bar za mene preveliki rizik...i samo jos jedan pokusaj i nista vise, pa ako prodje prodje...bez neke jasne vizije, temelja i sistema
... 119 anni di storia, combatti per la gloria ...
Reply
Ti izgleda nisi procitao sustinu ovog mog pisanja. Nasim "vlasnicima" uopste nije stalo, trenutno, do bilo kakvog sportskog uspjeha, rezultata. Njima , je izgleda , bar se nadam, finasijski stabilizirati klub. Znaci saldo na kraju godine bar pozitivna nula. Uz to napraviti stadion i na kraju prodati za duple pare nego sto su ga dobili. Njima Liga Sampiona nista ne znaci . Samo ucestvovanje bez nekih ambicija njima ne donosi profit, samo troskove. Za trenera tipa Kontea, mada bih ja lakse podnio Serie B nego Kontea, treba brdo para a mi to nemamo, odnosno amerikanci ne daju jer nema svrhe. Jer takvim takvim trenerima trebaju igraci od 80 miliona sa platama od 10tak. A i ti treneri traze minimalno 8+.
Milan u principu nikada i nije sluzio za proizvidnju para. On je bio Berluskonijeva igracka. Ali u pravom smislu te rijeci. Da li ti mislis da bi Berluskoni ikada prodao Zidana na vrhuncu?
Tako da od nekog takmicarskog Milana nema nista jos neko vrijeme, bar ja tako mislim. Ukoliko Hernandez i Benanser dobiju bilo kakve 30+ ponude mislim da idu ovo ljeto.
Reply
(03-03-2020, 11:48 PM)kakabanja Wrote: Ti izgleda nisi procitao sustinu ovog mog pisanja. Nasim "vlasnicima" uopste nije stalo, trenutno, do bilo kakvog sportskog uspjeha, rezultata. Njima , je izgleda , bar se nadam, finasijski stabilizirati klub. Znaci saldo na kraju godine bar pozitivna nula. Uz to napraviti stadion i na kraju prodati za duple pare nego sto su ga dobili. Njima Liga Sampiona nista ne znaci . Samo ucestvovanje bez nekih ambicija njima ne donosi profit, samo troskove. Za trenera tipa Kontea, mada bih ja lakse podnio Serie B nego Kontea, treba brdo para a mi to nemamo, odnosno amerikanci ne daju jer nema svrhe. Jer takvim takvim trenerima trebaju igraci od 80 miliona sa platama od 10tak. A i ti treneri traze minimalno 8+.
Milan u principu nikada i nije sluzio za proizvidnju para. On je bio Berluskonijeva igracka. Ali u pravom smislu te rijeci. Da li ti mislis da bi Berluskoni ikada prodao Zidana na vrhuncu?
Tako da od nekog takmicarskog Milana nema nista jos neko vrijeme, bar ja tako mislim. Ukoliko Hernandez i Benanser dobiju bilo kakve 30+ ponude mislim da idu ovo ljeto.

Shvatio sam ja sustinu tvog pisanja....sve to stoji ali klub bez navijaca nije klub....sve sto ce oni kao pokusat(stadion je po meni prica za malu djecu), ne donosi nikakav sportski uspjeh, a to je jedino u sta navijaci vjeruju...pogledajte tribine prije i poslije Ibre ... ima i drugih nacina da izvuces pare iz kluba nego taj americki nflovski...
Dovodjenje Ragnicka koji je vodio sportski sektor pravo popularne fransize trenutno koja je doslovno puna novca i ne govori bas to sto ti pises da oni nista nece uloziti ...pitanje je kako ce uloziti...jel ti stvarno vjerujes da neko preko ljeta moze klub sa takvom historijskom pozadinom i uspjehom proglasiti nekom Genovom i reci samo pravimo igrace i prodajemo nemamo ambicije igrati CL??? 
Pa nisu oni tolko ludi da ne znaju kakve posljedice u marketingu i na tribinama ce to donjeti...
Ako ce ulagati ispravno u talente i stvorit jednu mirnu sredinu i sistem uspjeh ce bit zagarantovan....Atalanta, Ajax itd sve su to dobri primjeri klubova koji prave i prodaju ali imaju i sportskog uspjeha.
Ali ako ce svako ljeto mjenjat Uprave i po 2 trenera jer samo pokusavaju dok ne upali makar na srecu onda oni novac nikad ali bas nikad nece izvuci...a ja ovaj potez tako zasad vidim kao novi pokusaj u koji mozda samo Gazidis vjeruje i nacin na koji ga pokusava ostvarit nije dobar trenutno za tim
... 119 anni di storia, combatti per la gloria ...
Reply
Zaboravi napisat ovo sto Savez je uradio Interu i stavio im 9.3 utakmicu, 3 dana prije EL ili sto su pustili da Milan se spremi i cak otputuje u Torinu pa tek onda odgode kup utakmicu je velki attack na klub i pokazatelj nepostovanja...sad su one greske VARa postale jasnije...ako bar neko ne odreaguje iz Uprave oni su svi debili onda
... 119 anni di storia, combatti per la gloria ...
Reply