AC Milan Forums  

Go Back   AC Milan Forums > AC MILAN > MilanMania International

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-05-2010, 04:53   #2416
dim4e91
Registered User
 
dim4e91's Avatar
 
Join Date: 07 2008
Location: Скопје MACEDONIA
Fave Players: kaka pirlo nesta maldini gatusso
dim4e91 is on a distinguished road
Како иде дечки?

овие со сила го набркаа лео и ептен сум разочаран почнав да ја губам страста што ја имав спрема фудбалов...
__________________
dim4e91 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2010, 08:16   #2417
dare_roma4ever
Registered User
 
Join Date: 08 2008
Location: Skopje,Macedonia
Fave Players: Totti,Menez,Vucinic,De Rossi....
dare_roma4ever is on a distinguished road
toa e koa navijas za milan!
NAVIVAJ SI ZA ROMA KADE CESNOSTA , MOTIVOT, I LJUBOVTA PREMA KLUBOT pobeduva
utre SLAVAT SITE ROMANISTI VO SVETOT!
__________________
Ratep con che tipo di shampoo vi lavate i capelli?
Fatto il tuo u caduta dei capelli o ti radi la testa?
Ci auguriamo che si capirà il senso dell'umorismo e non sarà arrabbiato.!!!
dare_roma4ever is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2010, 08:22   #2418
deanco81
Registered User
 
Join Date: 05 2010
deanco81 is on a distinguished road
go obravme bostanot
deanco81 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2010, 10:46   #2419
DUCO
Registered User
 
DUCO's Avatar
 
Join Date: 09 2007
Location: Macedonia
Fave Players: Nesta ,Gourcuff,RIVERA,Kaka,Pato,MALDINI,Sheva
DUCO is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by dim4e91 View Post
Како иде дечки?

овие со сила го набркаа лео и ептен сум разочаран почнав да ја губам страста што ја имав спрема фудбалов...
nikoj ne go nabrkal leo sam si dade ostavka ovoj trazese zasiluvanja po negov vkus ovie ne ispolnia nisto pa leo im kaza fino dosta e...na sredina od sezonata imav kakva takva verba vo leo no na krajot ot sezonata gi izgubi site krediti kaj mene...\leo ne donese niso novo ovaa sezona...ne se promoviraa nitu eden mlad fudbaler edna taktika igra cela sezona...go igra favalinjoo cela polusezona...i najgolemata greska go stava \hunti na krilo

p.s.dare za kakvo raduvanje zboris...inter se sampioni 99.9 %
__________________
NO KAKA NO PARTY
http://www.youtube.com/watch?v=0HQLt...eature=related

GAME OVER
DUCO is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2010, 12:31   #2420
dim4e91
Registered User
 
dim4e91's Avatar
 
Join Date: 07 2008
Location: Скопје MACEDONIA
Fave Players: kaka pirlo nesta maldini gatusso
dim4e91 is on a distinguished road
Епа ај дуцо објасни како тоа да направи нешто со овие канта игачи? Па додади на крај и дека во клучниот дел од сезоната му се повреддува НЕста и Пато за кои замените ги знаеме предобро! Згора на се додади дека Бонера Огучи се повредени во исти момент кога се повредува и неста па пази дури доаѓа и таа несреќа остануваме и без златната резерва фавали и доаѓаме до тоа дереџе да играме со Одо на централен.. Сепак според тебе негова грешка...

Ако не мењал он формација тогаш сигурно анчелоти може гомна да јаде за мењање формации... упс ќе заборавев после 60та минута 3те измени му се Пато-Фавали Инзаги-Амброзини Сидорф-Фламини да и оанака 30 минути ти доаѓа да зажалиш зашто си се родил! сепак мењавањето тактики му беше неспоредливо со тоа на Лео!
За разлика од дебелиот ниту еднаш не испадна пичка да се брани во последни минути дури имаше муда и да стави 2ца напаѓачи! со комплетно здрав тим имаше екстра подвижен напад со Пато Роналдињо само незнам кое е твоето очекување за мењање формации дали можеби сакаше да кажеш дека требало роналдињо на голот да го видиме .... или пак дај барем објасни ми како е можно со тој фонт на играчи да калкулираш и да си измислуваш формации?

Споредба Анчелоти Лео онака да направиме сума сумарум ќе видиме дека ист ефект е постигнат само што Анчелоти ги имаше Малдини и Кака во тимот!

Апа незнам кога си го видел ти Хунтелар да игра како крило ... т.е мене тоа и ме нервира кога ќе видам напаѓач да не седи во шеснаесетник сака да изиграва креативец и да прима топка подалеку од голот што според мене таква задача Лео не би му дал на хунтелар никогаш све е до психологијата на играчот дали ќе сака да изиграва кловн...

Оноа за што ќе зажалам е што го изгубивме човекот што ги донесе Кака Пато Тиаго Силва во Милан, уште кога дојде на трењерската позиција он се изјасни дека доколку биде отпуштен од Милан (како трењер) дека ќе го изгубиме засекогаш! Оноа за што ќе зажалам е дека единствениот што му беше до успехот на милан го избркавме а со тоа се стави до знаење дека нема шанси да има трансвери (ултиматумот што го даде во тие 5 точки) што по автоматизам значи уште една сезона без титула ! Авторитетот го имаше само што шупцине што се научија да имаат пиунчиња за трењер кој орално ги задоволуваше 8 сезони!
__________________
dim4e91 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2010, 14:47   #2421
deanco81
Registered User
 
Join Date: 05 2010
deanco81 is on a distinguished road
deka nema da imat saglam transferi vo pravo si,za leo ko coek se najdobro,a ko trener imatedna izrekad sekoe drvce,svirce ne biduvat ili pak trup nezakastre.istoto cela sezona,iistite igraci,istata taktika da ti se smacit da go gledas timov,a ova vecerva e vo toa sto nie ne sme jaki tuku juve e slab ko cela sezona
deanco81 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2010, 15:41   #2422
dim4e91
Registered User
 
dim4e91's Avatar
 
Join Date: 07 2008
Location: Скопје MACEDONIA
Fave Players: kaka pirlo nesta maldini gatusso
dim4e91 is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by deanco81 View Post
deka Nema Da Imat Saglam Transferi Vo Pravo Si,za Leo Ko Coek Se Najdobro,a Ko Trener Imatedna Izrekad Sekoe Drvce,svirce Ne Biduvat Ili Pak Trup Nezakastre.istoto Cela Sezona,iistite Igraci,istata Taktika Da Ti Se Smacit Da Go Gledas Timov,a Ova Vecerva E Vo Toa Sto Nie Ne Sme Jaki Tuku Juve E Slab Ko Cela Sezona
те молам објасни кои други играчи?
__________________
dim4e91 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2010, 15:57   #2423
deanco81
Registered User
 
Join Date: 05 2010
deanco81 is on a distinguished road
muabetov mi e nemojs so site ekipi da igras ista taktika.milan godinava prakticno igrat bez napagaci.nemojt napagac da se vrakat do centar ,da e zemat topkata,pa daj mu ja na ronita i standardno to sekoe kolo.so ovie cepenici sepak godinava,ova e premija,leo sto napraj,ma da ke ostanet zapameten ko mnogu "jak strucnak" po sl.gluposti:abate-desen bek, odo,ambrozini i flamini{odbrana so Mancester} i huntelar-desno krilo.Taktika se prajt sprema igracite sto vo timot gi imas,a ne obratno.
godinava trebase formacija 4-4-2 ili 3-5-2 da igrat,pato desno{ako e povreden abate},roni levo vo sredniot red i so dvajca vo napad,krila sto ke ti se i onaka ovie ic ne trcaat nikakva korist on niv,samo staticna odbrana nazad da ne mrdat i to e
deanco81 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2010, 16:34   #2424
dim4e91
Registered User
 
dim4e91's Avatar
 
Join Date: 07 2008
Location: Скопје MACEDONIA
Fave Players: kaka pirlo nesta maldini gatusso
dim4e91 is on a distinguished road
не заслужуваш одговор... од овоа поплитко размислување немам видено

Како прво за да мењаш формации треба да располагаш со широк кадар на играчи тимот се сведе на едно...
Роналдињо- ај кажи ми замена за него во овој состав стварно не ми доаа на памет
Пато- и за него не ми доаѓа ништо на памет сигурно сум станал склеротичен
Пирло- леле овоа ќе да е некоја тешка амнезија што неможам да најдам име во составот што би играл место него барем 1 утакмица


Аналогно на твоите филозофии би ти го дал примерот од минатата сезона... Сакаш 4-4-2 формација со Роналдињо во средина.... Ме дупиш ? ти текнува како го изигра Роналдињо тој дел од полусезоната кога играше во средина, а не како сега позицијата што всушност ја играше во Барса?
Второ... Кажи ми таа 4-4-2 ти текнува против кого игравме? Ти текнува што ни се случи на олд трафорт... немора далеку да идеш до англија првиот натпревар во милано ти текнува на напаачиштата Бориело и на Хунтелар и на нивните шанси? Епа мене ми текнува и беа пцуени повеќе одколку што сум пцуел било кој играч за време од 2000-2007 година .Инвалиди еве види и Бориело овој натпревар при неколку добри топки од Роналдињо и Пирло како реагираше мислам дека до толку разликуваш...
3-5-2 е овоа уште го немам слушнато... и те молам онака сликовито замисли ја оваа формација во калчо како ќе функционира и не филозофирај многу!

Лео бил труп хаха те молам кажи КАДЕ Е НЕГОВАТА ГРЕШКА КАДЕ?
__________________
dim4e91 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2010, 16:42   #2425
deanco81
Registered User
 
Join Date: 05 2010
deanco81 is on a distinguished road
Prva i najgolema greska spored mene mu bese sto se nafati da e vodit ovaa ekipa so "ovie t.n. igraci".

Vtora ako si primetil nemase nikakov oset koga i koj igrac da go zamenit skoro vo sekoja utakmica.
deanco81 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2010, 08:05   #2426
pece4ever
Registered User
 
pece4ever's Avatar
 
Join Date: 04 2006
Location: Macedonia, Skopje
Fave Players: SFRJ Reprezentativci
pece4ever is on a distinguished road
Ја ќе ти кажам Дим4е каде е грешката на Лео. НЕИСКУСТВОТО. Ете таму, човекот има замисла, го почнува натпреварот како што треба, и во случај да не тргна како што е договорено, а се случи многу пати сезонава, дечкото немаше решение, незнае како да промени концепција, нема промена у формација во играта. Гледај го мрсулон Мурињо, во секој натпревар од 4 до 5 пати ја менува формацијата.
Можеби Лео еден ден ќе биде одличен тренер, можеби, не викам не, ама мислам дека ќе треба да учи многу. Знаеш некои се родени за таа позиција, еве на пример Гвардиола, или ајде да се задржам на Милан. Капело, и он дебитираше како тренер на клупата на Милан, и освои во 5 сезони 6 титули, тоа е тоа, едноставно треба да те бива, за да можеш од прва сезона да направиш нешто плус.
Неможам да речам дека неуспехот се должи на играчкиот кадар, затоа што некој со поголемо искуство можеше да извади максимум од пензионериве и да ја освои титула, но што е тука е. За едно можам да кажам дека Лео го направил одлично, а тоа е враќањето на мотивацијата кај играчите и многу подобра атмосфера во клубот.
Сега да се надеваме на нешто поискусно, но и на доста совежувања, време е како пред 10 години, да се вложи и да се има состав за наредните 10. Некој ќе каже добра сезона толку очекувавме, ја ќе речам не, лоша сезона, очекувавме титула, но како и секоја до сега од изминативе 5 ќе пробам брзо да ја заборавам.
__________________
Forza MILAN il club piu titolato nel MONDO e Forza VARDAR il club piu migliore nella MACEDONIA.

FOREVER
pece4ever is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2010, 12:12   #2427
dim4e91
Registered User
 
dim4e91's Avatar
 
Join Date: 07 2008
Location: Скопје MACEDONIA
Fave Players: kaka pirlo nesta maldini gatusso
dim4e91 is on a distinguished road
Алал да ти е ако си очекувал титула...

Колку за споредба спореди клупа на Барселона клупа на Интер па после прави ми муабет
__________________
dim4e91 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2010, 12:36   #2428
pece4ever
Registered User
 
pece4ever's Avatar
 
Join Date: 04 2006
Location: Macedonia, Skopje
Fave Players: SFRJ Reprezentativci
pece4ever is on a distinguished road
Па ебати навијачот ако не си очекувал титула, извини, ти си навијач на Милан само кога треба да се пцуе против играчи и управа.
А да почнам сезона и да не очекувам титула, боље и да не навивам за тој клуб, незнам можеби твоите идеали за успех на клубот е да иузбори ЛШ, моите не се и немам што да споредувам клупи на останати клубови, кога многу добро знам што има мојот тим и каде е изгубено се.
Следната сезона грешката нема да биде тренер на Милан, него ќе имаме нов.
__________________
Forza MILAN il club piu titolato nel MONDO e Forza VARDAR il club piu migliore nella MACEDONIA.

FOREVER
pece4ever is offline   Reply With Quote
Old 17-05-2010, 09:24   #2429
dare_roma4ever
Registered User
 
Join Date: 08 2008
Location: Skopje,Macedonia
Fave Players: Totti,Menez,Vucinic,De Rossi....
dare_roma4ever is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by pece4ever View Post
Па ебати навијачот ако не си очекувал титула, извини, ти си навијач на Милан само кога треба да се пцуе против играчи и управа.
А да почнам сезона и да не очекувам титула, боље и да не навивам за тој клуб, незнам можеби твоите идеали за успех на клубот е да иузбори ЛШ, моите не се и немам што да споредувам клупи на останати клубови, кога многу добро знам што има мојот тим и каде е изгубено се.
Следната сезона грешката нема да биде тренер на Милан, него ќе имаме нов.
ahahahahahahahahahahahahahahahaha
__________________
Ratep con che tipo di shampoo vi lavate i capelli?
Fatto il tuo u caduta dei capelli o ti radi la testa?
Ci auguriamo che si capirà il senso dell'umorismo e non sarà arrabbiato.!!!
dare_roma4ever is offline   Reply With Quote
Old 17-05-2010, 15:39   #2430
Gule-Pirlo
Registered User
 
Gule-Pirlo's Avatar
 
Join Date: 04 2008
Location: Macedonia
Fave Players: Pirlo,Bierhoff,Maldini,Nesta,Kaka..
Gule-Pirlo is on a distinguished road
http://www.goal.com/en/news/10/italy...take-milan-job
Еве Пеце се зголемуваат шансите дека Гали ќе ни биде следен тренер , за твое задоволство.Лично незнам каков тренер е така да ако го изберат ќе видиме што има да покаже.
Очекувам доста трансфери летово и Берлускони да одврзе ќесето со пари , вака ништо не прајме многу добро знаете сите.
Друго сеа прочитав , Галиани изјавил дека Роналдињо останува во Милан што е многу важно посебно што Пирло е ван форма.
__________________
Ratep con che tipo di shampoo vi lavate i capelli?
Fatto il tuo u caduta dei capelli o ti radi la testa?
Ci auguriamo che si capirà il senso dell'umorismo e non sarà arrabbiato.


Gule-Pirlo is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is Off
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT -5. The time now is 17:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.