AC Milan Forums  

Go Back   AC Milan Forums > AC MILAN > MilanMania International

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-02-2011, 06:15   #29266
eki111
Registered User
 
eki111's Avatar
 
Join Date: 10 2006
Location: Pec, Kosovo
Fave Players: Kaka', Van Basten, Inzaghi, Weah, Savicevic, Boban
eki111 is on a distinguished road
Mozda Inter pobedjuje sa puno srece, I malo vise sudijskih gresaka, ali sta je previse previse je, a evo i zasto to kazem:

11.09.2010 – Inter-Udinese (2-1), Sudija: Brighi
Cordoba pada u 16-ercu I padajuci rukom povlaci Pinzi-ja tako da Di Natale trazi penal ali umesto penala, Di Natale dobija zuti karton. Samo zuti karton za Zanetti-ja (takticki faul nad Floro Flores-om) ali samo koji trenutak kasnije isti igrac cini “faulcinu” nad Sanchez-om, koji sudiji cak I pokazuje tragove krampona na butini, ali nista od drugog zutog. U 67' minuti, kada je rezultat bio 1-1 Handanovic brani penal ali Eto’o koji je vidno bio u ofsajdu postize gol, a sudija pokazuje na centar. Nakon svega toga, dva totalno nepostojeca ofsajdu su sudjeni protiv Udinese-a (u jednom Di Natale koji je bio u posedu lopte I blizu gola I u drugom Sanchezu koji je bio oci u oci sa J. Cesarom).

19.09.2010 – Palermo-Inter (1-2), Sudija: Romeo
4 penala koji nisu dosudjeni sa Palermo: u 71’ Romeo ne vidi podmetnutu nogu I drzanje Chivu-a protiv Cassani-ja – pa cak I daje zuti igracu Palerma zbog simulacije (???), samo jedan minut kasnije, zatim kod drugog penala koji nije dosudjen nad Pinillom koga je Samuel drzao, a videlo se sa tribina. Druga dva penala koja nisu dodeljena Palermu su u 87’ i 90’: Santon grli Maccarone-a a Chivu drzi za dres Nocerina.
Zamparini je na kraju utakmice cak izjavio: “danas je bilo cak 4 sumnjive episode u 16-ertu Intera, od kojih dva previse vidljiva, koje samo sudija nije video. Sada Inter dobija isti tretman koji je nekad imao Juventus. Znaci da je Inter nova Juventus.

17.10.2010 – Cagliari-Inter (0-1), Sudija: Tagliavento
U 20’ minuti kod rezultata 0-0 nije dat evidentan penal za Cagliari: Matri u 16-ercu prelazi Samuela koji rukom pomera loptu iz poseda Matri-ja. U 70’ minuti Acquafresca koji trci za loptom koja ga vodi ka suituaciji za gol biva povlacen od pozadi od strane Maicona: nema cak ni zutog a kamoli crvenog kartona. U 75’ minuti centarsut Matrija za Acquafrescu: Samuel ponovo igra rukomet, ali sudija izgleda IZGUBIO PISTALJKU.

06.11.201 – Inter-Brescia (1-1), Sudija: Gava
Izjednacenje Intera dolazi u 73’ minuti zbog penala koje takoreci izmisljen, iako igraci Brescie protestuju dok sve 4 sudije.

09.01.2011 – Catania-Inter (1-2), Sudija: Damato
Pri rezultatu od 1-0 za Cataniu, Inter izjednacava u 74’ minuti kada Stankovic centrira za Cambiassa koji je u vidljivoj osfajd poziciji (5 metara izvan igre). Ponovo Cambiasso I ponovu iz ofsajda, glavom postize svoj drugi gol nakon centarsuta Maicona, protesti igraca Catanie su uzaludni. Na drugoj strain terena Cordoba od pozadi gura M. Lopeza: ali penala nema.

15.01.11 – Inter-Bologna 4-1, Sudija: Gava
U 20’ minuti Stankovic (koji je u ofsajdu) koji dobija asist od Eto’o-a, postize gol za 1-0.

19.01.11 – Inter-Cesena 3-2, Sudija: Russo
U 15’ minuti 2-0 gol Milita je postignut iz ofsajda nakon dodavanja Pandeva. Pri rezultatu od 2-2 u 46’ minuti Giaccherini (koji je izjednacio na 2-2) dobija zuti zbog simulacije (koje nema ili mozda ga je dobio zbog gola kojeg je dao) malo zatim isti igrac dobija I drugi zuti karton to jest crveni zbog toga sto je u 74’ minuti postigao gol (koji je totalnio regularan, ali ne I za sudiju) I time bi doveo rezultat na 3-3.

30.01.11 – Inter-Palermo 3-2, Sudija: Rizzoli
Pri rezultatu 0-1 Miccoli centrira, Tiago Motta u 16-ercu ispruzenom rukom udara loptu (namerno) ali Rizzoli niti daje penal niti zuti karton, koji bi sa T.Motu znacio dupli zuti je pri rezultatu od ’1-2 u 63’ minuti (penal nad Kasamijem) dobio zuti karton. Coutinho sa dve noge cini faul nad Ilicicem, zutog nema. Palermo se bunio zbog faula iz kojeg je rezultiralo izjednacenje Intera na 2-2: najpre zbog intervencije Lucia klizecim startom sa obe noge koje su cak I podignute u vis (makar zuti karton) ali Rizzoli se pravi lud: ali zato kada se ista akcija nastavila vidi nepostojeci faul nad Luciom, nakon izvedenog faula Pazzini postize za 2-2.

03.02.11 – Bari-Inter 0-3, Sudija: Romeo
U 32’ minuti: Bentivoglio biva oboren u 16-ercu od strane Tiaga Motte: nema penala ali ima zuti za igraca Barija zbog simulacije. U 50’ minuti: Maicon u 16-ercu Intera ne kontrolise loptu I namesta je rukom: nema penala. Bez ikakvog razloga Chivu nokautira Rossi-ja: niko nista ne vidi ali kamere Sky telefizije pokazuju snimak Chivu I tada se isti izvinjava u suzama. Inter postize dva gola u zaostavnom vremenu.

Ostavljam vama da odlucite, ali moram reci da je ovakvih sumnjivih epizoda previse. Da znam, sve ekipe bivaju ostecene ali I favorizovane zbog sudiskih gresaka, tako da se vecinom kaze, plus minus I na kraju tu smo, ali ako cekamo da Milan dobije ovakve olaksice koje je Inter dobio tokom ovih nekoliko utakmica, onda cemo cekati jos desetak sezona da bismo se izjednacili sa brojem epizoda koje oni iz Intera dobili.
__________________
FORZA MILAN

Milanista od zaceca...
ROSSONERO NELL DNA
eki111 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 07:51   #29267
dejo
Registered User
 
dejo's Avatar
 
Join Date: 04 2006
Location: Pula,Croatia
Fave Players: Savicevic,Weah,Shevchenko,Kaka,Pato,Abbiati
dejo is on a distinguished road
eki dobar post,otkud si samo izvukao sve te podatke???nesumnjivo je da je Interu skočila vrijednost kod sudaca osobito nakon Calciopolija kada su se prikazali kao žrtvena janjad....

što se tiče predikta,memo ako stvarno tako želiš obrisati ću te nije problem iako mi je žao da se to slabije igra,meni nije problem zbrajati vaše rezultate,dapače moram priznati da me opušta na neki način osobito sada u vrijeme ispitnih rokova kada često zavirim u knjigu dok mi oči ne prokrvare....

Leptir nema potrebe da se tema obriše....

Kaladze nije rekao neku novu vijest,svi znaju da se Berlusconi ponaša kao malo dijete i da njegova uvijek mora biti zadnja kada su u pitanju igrači i taktika Milana...tu je više u pitanju njegova želja za pažnjom i ništa više...

sutra tekma treba nam pobjeda,nadam se da će se Pato izvući iz te lagane krize i odigrati utakmicu dobro inače će češće grijati klupu i u tome nema ništa loše jer stvarno igra loše,a ne vidim da je stalno na desnoj strani kao prošle godine pa da mogu u potpunosti kriviti trenera koji je definitivno imao par promašaja ove sezone....

i evo jedna malo starija vijest....http://www.calciomercato.it/news/107...la-difesa.html

poražavajuće će biti ako dođe taj Cisokho,platiti ćemo ga puno više nego kada je trebao prvi put doći,a i ako dođe čemu onda kupovina malog Španjolca koji je već u startu isključen iz ekipe za ligu prvaka....

bez obzira na dovođenje Cassana i Emanuelsona kad se sagleda dubina priče uprava i trener Milana su mogli i morali donijeti bolje odluke u nekim stvarima....
__________________
dejo is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 07:54   #29268
Senahid1
Registered User
 
Senahid1's Avatar
 
Join Date: 06 2006
Location: RBiH,Doboj
Fave Players: Maldini(C),Rino, Pirlo, Nesta, Spahić, Barbar
Senahid1 is on a distinguished road
ja ću jedno reći-- hvala eki na ovom postu, legenda si , sve fino izloženo

to je inter i to sam upratio na svakoj utakmici, više im se toleriše 3x nego nama, kao i juventus što je igrao 2005,6,7 u Serie A, pa jebote, nek pokrenu novi Calciopoli, nek preispitaju to malo
__________________
FORZA MILAN !


Senahid1 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 08:04   #29269
alberto
Registered User
 
alberto's Avatar
 
Join Date: 09 2007
Location: Bosna
Fave Players: Maldini,Barezi,Pirlo,Rino,Pipo.
alberto is on a distinguished road
Sve dok nam gledaju u guzicu dobro je...)))
__________________
ACMILAN !!!!!Inter !!!Juve !!!
KAKA????Ko je to???
alberto is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 08:43   #29270
eki111
Registered User
 
eki111's Avatar
 
Join Date: 10 2006
Location: Pec, Kosovo
Fave Players: Kaka', Van Basten, Inzaghi, Weah, Savicevic, Boban
eki111 is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by alberto View Post
Sve dok nam gledaju u guzicu dobro je...)))
Imas pravo Alberto, ali do kada, dok neki tamo Rizzoli, Tagliavento ili Gava nama ne bude dozvoljavao golove i penale, a Interu jos mogu dozvoljavat da u ekipu imaju boksere (Chivu), provokatore (Matterazzi) ili dramske glumce (Lucio) i da im sve to prolazi, oni smanjuju razliku, dok nasi igraci posle svake utakmice izgledaju kao da su imalo posla sa tsunamijem, ciklonom ili sa Tysonom, tako se dalje ne moze.

Senahid, ono sto sam skupio mogu zahvalit Youtube-u i naravno redovnim pracenjem Serie A, a razlog zasto sam napisao taj post je da mi je Chivu jednostao bacio poslednju kap koja je prelila casu.
Kada bih imao nacina, vodeo bih da ovaj post objavim negde gde isti mogu da procitaju ljudi poput Abete (FIGC), Platini, i naravno Moggi, jer Moggi moze jos da zaprzi corbu Morattiju jer ima toliko dokaza protiv njega da je samo pitanje dali Italijanske vlasti zele da nastave sa Calciopoli 2???

Samo se nadam da paklena masina zvani Ibra nece stati, a Inter neka dobija ove zamrljane i okrnjenje utakmice.
__________________
FORZA MILAN

Milanista od zaceca...
ROSSONERO NELL DNA
eki111 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 09:14   #29271
mrki
Registered User
 
mrki's Avatar
 
Join Date: 04 2005
Location: Croatia
Fave Players: Maldini, Boban, Inzaghi
mrki is on a distinguished road
Znam da ce nekima zvucati smijesno, ali dobro je da se Pirlo vratio. Da smo ga imali protiv Lazia i u jos nekim utakmicama na San Siru, puno bi vise stvorili. Pogotovo ovako kako ga je u zadnjih par tekmi koristio Allegri, lijevo.

Nasi MORAJU dobiti Genovu i malo izdrzati do Boatenga, NEste i Zambra ( koji moze dosta pomoci ). Ajmo sad, Forza ragazzi!

Sto je ovim Villom koji je dosao iz Espanyola, nije ukljucen na popis za LP??!!!
__________________
"Where others have succeeded, I have always failed..." Jacques Clouseau
mrki is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 11:20   #29272
senna_cro
Registered User
 
senna_cro's Avatar
 
Join Date: 06 2007
senna_cro is on a distinguished road
Mecong druže prozivao si Kranjčara, evo ušao u 80. i donio pobjedu Tottenhamu... nikako da zaigra kod Harryja, ali za repku briljira... doduše nisu bile neke jake tekme, al svejedno... još je veznjak, vidi kako se Džeko muči, čini mi se da nije zabija još u Premiershipu

Ali eto, i mrvice su dovoljne Niki da objasni
http://rutube.ru/tracks/4064908.html...&&bmstart=7964

Sorry ekipa na offtopicu!

Last edited by senna_cro; 05-02-2011 at 11:31.
senna_cro is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 11:41   #29273
meskalin
Registered User
 
meskalin's Avatar
 
Join Date: 02 2009
Location: BiH
Fave Players: Van Basten, Boban, Rui Costa, Gullit, Inzaghi,Weah
meskalin is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by senna_cro View Post
Mecong druže prozivao si Kranjčara, evo ušao u 80. i donio pobjedu Tottenhamu... nikako da zaigra kod Harryja, ali za repku briljira... doduše nisu bile neke jake tekme, al svejedno... još je veznjak, vidi kako se Džeko muči, čini mi se da nije zabija još u Premiershipu

Ali eto, i mrvice su dovoljne Niki da objasni
http://rutube.ru/tracks/4064908.html...&&bmstart=7964

Sorry ekipa na offtopicu!
ne mogu se City ni Tottenhem porediti nikako ovamo imas Teveza divljaka koji neda nikome lopte, evo ti statistika od prosle tekme Silva - 42 successful passes - 2 to Dzeko
Tevez - 33 successful passes - 0 to Dzeko

Dzeko - 17 successful passes - 4 to Tevez, 3 to Silva

...So, nearly half of Dzeko's passes went to Silva and Tevez.

3% of Silva/Tevez passes went to Dzeko (which partly explains why he had less touches


dok U tettenhemu je drugacije imaju odlicnu sredinu i brze bocne igrace, kao tim kompaktniji su 500 od Citya
meskalin is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 12:06   #29274
DUCO
Registered User
 
DUCO's Avatar
 
Join Date: 09 2007
Location: Macedonia
Fave Players: Nesta ,Gourcuff,RIVERA,Kaka,Pato,MALDINI,Sheva
DUCO is on a distinguished road
http://www.facebook.com/l.php?u=http...c.html&h=5e277
no kaka no party
no pato no party
IBRAHIMOVIC MERDA
__________________
NO KAKA NO PARTY
http://www.youtube.com/watch?v=0HQLt...eature=related

GAME OVER
DUCO is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 12:24   #29275
Papasomething
Registered User
 
Papasomething's Avatar
 
Join Date: 10 2010
Location: Papa Split
Fave Players: Papa,Luca,Ignazio,Favalli,Simic,Seedorf,Onyewu
Papasomething is on a distinguished road
Kada sam prvi put gledao Pata kako igra očekivao sam vjerovatno isto što i vi to da će bit najbolji napadač na svijetu i jedan od najboljih igrača i zato mi ga je žao,ozljede su ga uništile.I ja mislim da nikad neće bit pravi igrač,zato neću ni žalit ako ode,samo nek Milan digne dobru lovu za njega i za tu lovu dovede nekoga dobrog,ali dokazanog igrača jel nam takav jedan treba.Svaka čast njima kad dovedu nekog mladog ala ovaj didac vila al on još ništa nije pokaza.Nama treba jedan veznjak ma zapravo dva al dva dobra veznjaka za koje se već zna da su dobri i da se zna da oni mogu pomoći klubu.
Papasomething is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 12:38   #29276
dejo
Registered User
 
dejo's Avatar
 
Join Date: 04 2006
Location: Pula,Croatia
Fave Players: Savicevic,Weah,Shevchenko,Kaka,Pato,Abbiati
dejo is on a distinguished road
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=44785 neka ode Pato nama će izgleda doći Ganso koji je tip igrača kakav je nama potreban u ekipi....meni je Pato drag igrač i radije ću ga gledat kako uspijeva u drugom klubu nego da propada u Milanu....
__________________
dejo is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 14:56   #29277
Papasomething
Registered User
 
Papasomething's Avatar
 
Join Date: 10 2010
Location: Papa Split
Fave Players: Papa,Luca,Ignazio,Favalli,Simic,Seedorf,Onyewu
Papasomething is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by dejo View Post
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=44785 neka ode Pato nama će izgleda doći Ganso koji je tip igrača kakav je nama potreban u ekipi....meni je Pato drag igrač i radije ću ga gledat kako uspijeva u drugom klubu nego da propada u Milanu....
Misliš kako propada?
Papasomething is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 16:41   #29278
dejo
Registered User
 
dejo's Avatar
 
Join Date: 04 2006
Location: Pula,Croatia
Fave Players: Savicevic,Weah,Shevchenko,Kaka,Pato,Abbiati
dejo is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by Papasomething View Post
Misliš kako propada?
Ovo što ću sada reći je moje mišljenje o Patu i tko želi može biti i za i protiv njega i to je njegovo pravo...

Kad je taj igrač došao prvi put u centar pozornosti uspoređivan je sa Carecom,Romariom,Bebetom klasičnim killerima u šesnaestercu i u Brazilskoj mladoj reprezentaciji, zatim u onih 10-ak utakmica za Internacional igrao je na poziciji centralnog napadača gdje je svakako pružao najbolje partije,zabijao golove i naravno zbog toga su ga primjetili brojni klubovi među kojima je bio i Milan gdje je on i došao.....

osobno,jedva sam čekao njegov debi sa Napolijem i bio sam presretan kada je zabio, a sjecam se i njegovog gola Fiorentini kada je ušao i nakon 5. minuta među trojicom igrača uspio loptu pospremiti u mrežu (taj gol možeš vidjeti i ovdje http://www.youtube.com/watch?v=IxDUJ...eature=related )
trebam li napomenuti da je ta utakmica igrana u gostima sa najvećim Milanovim konkurentom za poziciju u ligi prvaka što na kraju nismo uspjeli dohvatiti...dakle to je bilo u sezoni 2007/08 tj. samo njezin proljetni dio jer Pato zbog maloljetnosti nije mogao igrati jesenski dio...

Kada je počela nova sezona htio sam da zabije barem 15 u svim natjecanjima i mali me nije razočarao...samo u ligi stavio je 15 a u svim natjecanjima 18(3 gola u kupu uefa),vidjelo se da napreduje i prošle sezone očekivao sam barem 20 golova ali dogodila se stagnacija koja traje sve do ove sezone...

Po meni razlozi stagnacije su sljedeći:
Carlo Ancelotti je možda imao milijun grešaka kao trener Milana,ali igraču zna pronaći poziciju i omogućiti mu da se pravilno razvija, tako je Pato pod njegovom paskom pružao najbolje partije, a dokaz da Carletto zna znanje je Andrea Pirlo kojem je pronašao poziciju defenzivnog veznog,kad je Carlo otišao u Chelsea za trenera je došao Leonardo koji je što zbog pritiska velikog Silvia što zbog samog sebe htio igrati taktiku kojom bi pokušao probuditi Ronaldinhovo umijeće i nakratko mu oživiti karijeru.

Da zadovolji Ronaldinha počeo je igrati 4-3-3, taktiku koja je Pata selila na desnu stranu,što je bila greška,da je Pato u tom sustavu igrao u sredini bilo bi odlično jer kao što sam prije rekao Pato je klasičan killer u šesnaestercu,ali mnogi od nas na njega ne gledaju tako jer on je ipak malo atipičan primjer takvog igrača:strašno je brz,ima odličan dribling,može pogoditi i izvan šesnaesterca tako da time više podsjeća na krilo.

Kad je Mano Menezes preuzeo reprezentaciju Brazila zaigrao je u sustavu 4-3-3 sa Patom kao špicem i Robinhom i Neymarom-rezultat:Pato je bio efikasan....

I nakon Leonardovog odlaska, Pato se gubi u Milanovim formacijama i to ga čini isfrustriranim i manje produktivnim,za mene on je igrač koji čeka loptu,i onda jednim potezom rješava utakmicu,nikako igrač koji kreira za druge suludim trčanjem i driblanjem na boku....on na taj način jednostavno propada....

http://www.youtube.com/watch?v=AOz5Mk6aqdc

http://www.youtube.com/watch?v=mPEero15-q0

to su njegovi klasični golovi....

http://www.youtube.com/watch?v=TAYu9Y4YfSg

... a zbog ovoga pomislimo da može igrati isto kao i Cristiano Ronaldo.
__________________
dejo is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 17:31   #29279
alberto
Registered User
 
alberto's Avatar
 
Join Date: 09 2007
Location: Bosna
Fave Players: Maldini,Barezi,Pirlo,Rino,Pipo.
alberto is on a distinguished road
Realno Pato nije niti ce ikad biti Ibri do koljena....
__________________
ACMILAN !!!!!Inter !!!Juve !!!
KAKA????Ko je to???
alberto is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2011, 18:17   #29280
Papasomething
Registered User
 
Papasomething's Avatar
 
Join Date: 10 2010
Location: Papa Split
Fave Players: Papa,Luca,Ignazio,Favalli,Simic,Seedorf,Onyewu
Papasomething is on a distinguished road
Viruj ti meni ako Pata krene bit će on bolji od Ibre
Papasomething is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
balkan


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is Off
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT -5. The time now is 18:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.