View Single Post
Old 03-02-2011, 13:23   #29245
Efekat leptira
Registered User
 
Efekat leptira's Avatar
 
Join Date: 01 2010
Location: Subotica, Serbia
Fave Players: Savićević, Maldini, Serginho, Ambrosini
Efekat leptira is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by uvijek_rossoner View Post
Pukla idila u AC Milanu: Pato tone sve dublje u krizu

Mladi Brazilac tone sve dublje u krizu, ne igra više na istoj razini i ne zabija. A čini se, ne slaže se ni sa suigračima. Ili se oni ne slažu s njim. Ibrahimović ne skriva netrpeljivost prema Milanovoj sedmici. Njegovi nervozni ispadi prema Patu sve su češći, a 22-godišnji napadač pod dojmom je Šveđanina čak i kada ovaj šuti. Napetost u njihovom odnosu zamijetila se i na utakmici protiv Lazia. Pato je ušao na teren u grču, nesiguran, posve plah prema svom starijem i iskusnijem suigraču.

Očito je da Pato i Ibrahimović se funkcioniraju zajedno. Allegri je u problemima, na njemu je odluka tko će zaigrati i tko će voditi Milan prema novom naslovu prvaka Italije.

Kako sad stvari stoje Ibra je, bez dvojbe, u prednosti. Od njegovog predstavljanja na San Siru Ibrahimović je zasjeo na čelo milanske momčadi. Njegovi nastupi za 'Rossonere' idu mu u prilog i čini se da je Šveđanin svojim rezultatima pribilježio Pata na transfer listu.

Za Brazilca je zainteresiran Chelsea, a kruže i glasine da su Milanovi čelnici započeli razgovore za njegov prelazak u Barcelonu.
Ne tako davno, Klanjao sam se svakom igracu Milana iz one predivne generacije, klanjao i klanjam im se ne zbog onoga sto su postigli, već zbog onoga sto su postali...nešto najkompaktnije što je moderni fudbal ikada video.. disali su jedan za drugoga.. prava velika familija na terenu i van njega.. i bez obzira što ih je vodio analfabeta fudbala, osvojili su sve.. bili su porodica.. i kad su padali, padali su kao gospoda.. niko nije imao pravo da kaže bilo šta jer je to bio Tim, u pravom smislu te reči.

A šta je ovo danas? ne mogu da prepoznam svoj klub.. sve ono po čemu smo bili prepoznatljivi nestalo je.. gubimo sopstveni identitet građen decenijama.. teramo sve što iole vredi, dovodimo najveću belosvetsku bagru odbačenu od najgorih.. igrači se tuku na treninzima, ne pričaju na utakmicama.. pljuju se preko medija.. trener bez autoriteta.. predsednik na sudovima.. hoću nazad stari Milan! ovo nije klub koji sam zavoleo.

Polako ali sigurno pretvaramo se u ono najgore.. u senku merde.. od armije anđela do sile tame.. preko noći.. kako je to moguće? serginha, rui costu, maldinia, shevu zamenili su ibrahimović, casano, van bommel, legrotalje.. pa jel to moguće? od kad smo se pretvorili u popravni dom? od kad skupljamo otpatke i igrače koje prezire svaki istinski zaljubljenik u ovu igru? koji su napravili problem na svakom mestu gde su nogom kročili.. i kako sa takvom bagrom koja deluje kao razlularena banda, osvojiti bilo šta? pa čak i u ovakvom raspadu lige..

Nzm zaista.. ja više ni izbliza ne uživam u gledanju ovog tima.. i siguran sam da je razlog toga upravo ovo što pišem.. nema više te hemije, tog šmeka, prepoznatljivosti, digniteta.. pretvorili smo se u divlju ekipu i verujem da ću uskoro, prvi put u životu, bojkotovati ovaj klub

A kad se samo setim da sam poželeo ovo đubre pre nego onog sjajnog skromnog dečka koji je završio na ostrvu, dođe mi da se zapalim.. nek mi kosmos oprosti..

Last edited by Efekat leptira; 03-02-2011 at 13:27.
Efekat leptira is offline   Reply With Quote