AC Milan Forums  

Go Back   AC Milan Forums > AC MILAN > MilanMania International

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-01-2011, 16:22   #29071
_MaJi_tz
Registered User
 
_MaJi_tz's Avatar
 
Join Date: 10 2005
Location: Tuzla(Salt City), BiH
Fave Players: Gennarinho Gattuso
_MaJi_tz is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by Mecong View Post
Mino Raiola

Raiola je jedan unikat. Neobične metode, loše ponašanje i mnogo kontroverzi prate 41-godišnjaka koji osim Ibrahimovića zastupa mnoge poznate igrace.
Nerado se pojavljuje pred kamerama, izbjegava i fotografiranje. Oficijelne fotografije? Ne postoje. Ali o njemu se može puno toga čuti. Ima veliki medijski utjecaj, a kada želi plasirati svoje igrače, tada padaju rečenice kao što su: Ibrahimović vrijedi koliko Cristiano Ronaldo i Kaka zajedno. Ili: Pokušavam Nedveda ubaciti u jedan od najboljih klubova svijeta, iako je Čeh već objavio da završava karijeru.
Raiolina životna priča ima nešto bajkovito. Iz Angrija (grad južno od Napolija) Mino je još kao mali dječak otišao s roditeljima u Harlem, u Holandiju. Tamo je njegov otac vodio pizzeriju Palladium Restaurant koju su posjećivali Ajaxovi igrači. Mino se vrtio između stolova, i na taj način upoznao prve nogometaše, predstavljao se malo kao prevodilac, malo kao posrednik. Još uvijek ga neki zovu pogrdno Il pizzaiolo ili pizza majstor, kao što to radi Siniša Mihajlović.

Kako sam prevario Berlusconija

Kada je Ibrahimovića u ljeto 2006. transferirao iz Juvea u Inter, kontroverzni je menadžer inkasirao čak pet miliona eura provizije. Do sada nezabilježeno u evropskom nogometu. Raiolino najveće remek djelo. Mino je od Ibrahimovića s godišnjim primanjima od oko 12 miliona eura napravio najbolje plaćenog nogometaša na planeti.

Uspješni transfer proslavio je u restoranu visoke klase zvanom Giannino. Slavlju su trebali prisustvovati i velikani Milana Silvio Berlusconi i Adriano Galliani. Zapravo je ovaj trio imao namjeru pregovarati u ovom restoranu. Ali kako je Raiola izigrao gazde Milana, lansirajući Ibrahimovića Interu, tako ni Berlusconi ni Galliani nisu željeli čuti za ovog Napolitanca.

Kako je Raiola odigrao majstorski "dupli pas" Berlusconiju, najbolje govori podatak da je s njima dogovorio sastanak u vezi sa Zlatanom u jednom elitnom hotelu u Milanu, a dok je talijanski premijer čekao, Raiola je na drugom mjestu s Massimom Morattijem zaključivao prelazak u Inter. Ovim je pokazao da je on puno više i puno opasnije od samog nogometnog menadžera.

Kako su se upoznali Zlatan Ibrahimovic i Mino Raiola

Raiola kaze:

Kad je došao u Ajax, Zlatan je brzo postao omiljen. To je bio tip čovjeka koji bi mogao biti prijatelj sa svakim. Ja sam u to vrijeme predstavljao Maxwella, koji je bio Zlatanov dobar drug. I znate kako to ide u svijetu, kad menadžer hoće nekog igrača, kupuje ga poklonima, ali s njim je sve bilo drugačije. Maxwell me jednom pitao da se sastanem sa Zlatanom. Odgovorio sam: Samo kad on mene pozove. Tako je i bilo: na sastanak je došao u kožnoj jakni Gucci, zlatni Rolex mu je bio na ruci, a vozio je najnoviji model Porschea. Gledao sam u Zlatana i pitao ga: Vi vjerojatno mislite da ste veliki nogometaš, zar ne? On je odgovorio: Ja sam Zlatan, sin Božiji.

Nakon prvog sastanka na kojem su se Ibrahimović i Raiola upoznali, uslijedio je drugi. Raiola priča:

Rekao sam mu: Zlatane?! Vjeruj mi, ne znači mi ništa tvoje ime. U Ajaxu si dao nekoliko golova, ali tvoja igra je više za cirkusa. Ibrahimović mi je onda rekao: Ako ja dam puno golova, onda mi i moja majka može biti menadžer. Složio sam se, malo sam se iznenadio, ali shvatio sam da Zlatan nije kao Nedved. Zlatanova uvijek mora biti zadnja. Dogovorili smo se da ga zastupam, ali sam mu rekao da mora prodati Porschea i početi voziti Fiata. Rekao sam mu da Rolex sat mora ostaviti u podrum. Ispričao sam mu kako se Nedved ponašao. Drugi dan Zlatan je došao na sastanak, dao mi je ključeve njegovog Porschea da ga prodam. Bio je to znak da se želi promijeniti i da želi početi razmišljati samo o nogometu. Zlatan je pitbull. Uvijek želi dominirati. Misli da je najbolji na svijetu i tako se ponaša.
Ovo je istinit clanak...jer ga je davnooo Ibra ispricao identicno ovako ...Mino Raiola cudotvorac
__________________



... 110 anni di storia, combatti per la gloria ...



Andriy Shevchenko - July 1, 1999 - May 26, 2006
_MaJi_tz is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2011, 16:41   #29072
prle
Registered User
 
prle's Avatar
 
Join Date: 04 2007
Location: Sarajevo,BiH
prle is on a distinguished road
Galliani se slozio opasno necim i drzi ga dramaticno dovodi sve sto mu pod ruku dodje
__________________
u can fight us u won`t like us and your body will betray u lay down and die like all the others!!!!
FORZA MILAN!!!!!!
prle is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2011, 18:06   #29073
alberto
Registered User
 
alberto's Avatar
 
Join Date: 09 2007
Location: Bosna
Fave Players: Maldini,Barezi,Pirlo,Rino,Pipo.
alberto is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by geoff View Post
Ovako,dok se ovdje svi kolektivno ne posvadjaju,imam jedan prijedlog koji bi valjalo razmotrit i uz veliku pomoc clana naseg foruma deejaysaleta mozda i realizirati!

Naime,posto su tu clanovi foruma iz bih izjavili da su im ukinute vize i da mogu slobodno u italiju, htio sam predloziti da se dogovorimo mi tu s foruma i oganiziramo uz pomoc mc rijeka-fiume odlazak na utakmicu udinese-milan koja bi trebala bit zadnje kolo ako se ja negdje u racunici nisam zajebao. To bi onda bio peti mjesec, lijepo vrijeme, a i udine su blizu hrvatske odnosno rijeke.

E sad, ja pretpostavljam da je mrki za posto vec dugo nismo gledali milan, pa me zanima koliko bi vas imalo volje,novca,vremena,benzina da se otisne na ovaj put?

I naravno,moramo cekati saleta da vidimo koliko je ovo sve realno uopce!

Inace jebe me net,pa sam ovi pisao s moba pa zanemarite greske!

Sad se vi lagano izjasnite...
Ja sam za,definitivno dobra ideja...hhajde sad malo se trznite i ostali...
__________________
ACMILAN !!!!!Inter !!!Juve !!!
KAKA????Ko je to???
alberto is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2011, 18:33   #29074
meskalin
Registered User
 
meskalin's Avatar
 
Join Date: 02 2009
Location: BiH
Fave Players: Van Basten, Boban, Rui Costa, Gullit, Inzaghi,Weah
meskalin is on a distinguished road
Mozda bi bilo jos bolje da idemo na Milan - Samp to je 15 aprila da se ograniziramo, naravno preko Saleta, pa da odemo
meskalin is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2011, 08:06   #29075
DUCO
Registered User
 
DUCO's Avatar
 
Join Date: 09 2007
Location: Macedonia
Fave Players: Nesta ,Gourcuff,RIVERA,Kaka,Pato,MALDINI,Sheva
DUCO is on a distinguished road
http://www.youtube.com/watch?v=AOz5M...eature=related
niko ne prica za ovaj gol , hmmmmm :/
__________________
NO KAKA NO PARTY
http://www.youtube.com/watch?v=0HQLt...eature=related

GAME OVER
DUCO is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2011, 08:25   #29076
dejo
Registered User
 
dejo's Avatar
 
Join Date: 04 2006
Location: Pula,Croatia
Fave Players: Savicevic,Weah,Shevchenko,Kaka,Pato,Abbiati
dejo is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by DUCO View Post
http://www.youtube.com/watch?v=AOz5M...eature=related
niko ne prica za ovaj gol , hmmmmm :/
Golcina i po,vidio sam ga ja i prije, a mislim da ga je netko već bio i pohvalio
__________________
dejo is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2011, 08:26   #29077
Efekat leptira
Registered User
 
Efekat leptira's Avatar
 
Join Date: 01 2010
Location: Subotica, Serbia
Fave Players: Savićević, Maldini, Serginho, Ambrosini
Efekat leptira is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by DUCO View Post
http://www.youtube.com/watch?v=AOz5M...eature=related
niko ne prica za ovaj gol , hmmmmm :/
Ali zato spominju asistenciju urbija.. čovek dodao loptu i postao asistent.. hahaha. Svašta će čovek pročitati. Zato i volim ovo mesto.

Inače, ni ta 2 pogotka nisu dovoljna i večeras će divlji konj ponovo praviti društvo ibri u napadu. Uništio je dinha, na redu je pato.. i posle se neki smeju što čoveka zovem fašistom.. gde je logika da debeli gad igra pre zlatnog dijamanta? To je svetogrđe. Umri gade.

oddo--silva--yepes--bonera

--mesar--kapiten--urbi---

----------binho-----------

Ovo je večerašnji sastav. Sreća u nesreći što će silva ipak na svoje mesto, tako da će odbrana ipak ličiti na nešto. Malo je falilo pa da bude Fantastic Four Defense. Ne smem ni da zamislim kako bi nas trio ricchiuti-maxi-mascara uneredio. Ovako, imamo realne šanse da se završi podelom bodova

Last edited by Efekat leptira; 29-01-2011 at 08:44.
Efekat leptira is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2011, 08:37   #29078
_MaJi_tz
Registered User
 
_MaJi_tz's Avatar
 
Join Date: 10 2005
Location: Tuzla(Salt City), BiH
Fave Players: Gennarinho Gattuso
_MaJi_tz is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by Efekat leptira View Post
Ali zato spominju asistenciju urbija.. čovek dodao loptu i postao asistent.. hahaha. Svašta će čovek pročitati. Zato i volim ovo mesto.
Tolko me Pato s ovim golom podsjeca na najbolje dane Sheve...medjutim danas ce poceti izgleda s klupe...
Evo vjerovatnog sastava:Abbiati,Bonera,Silva,Yepes,Antonini,Van Bommel,Emanuelson,Ambrosini,Robinho,Cassano,Ibra
Znaci Bonera je dobio prednost nad Oddom, takodjer Silva se vraca u odbranu,Pato ceka priliku s kupe kao i Merkel...
Takodjer Vila je na raspolaganju Maxu od utorka i tekme protiv Lazia...nevjerovatno nam je zgusnut raspored...nema odmora i zato ce fizicka sprema sad biti najvaznija i pokazace se kako su prosle pripreme u Dubai...samo se nadam da nece se ponoviti prosla god...ali s ovoliko povrjedjeni vec se ponavlja...
Lazio-Fiorentina
Napoli-Sampdoria
Inter-Palermo
Juve-Udinese
Bologna-Roma
__________________



... 110 anni di storia, combatti per la gloria ...



Andriy Shevchenko - July 1, 1999 - May 26, 2006

Last edited by _MaJi_tz; 29-01-2011 at 08:40.
_MaJi_tz is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2011, 08:40   #29079
MilanezBL
Registered User
 
MilanezBL's Avatar
 
Join Date: 08 2010
Location: Banja Luka
Fave Players: Nesta,Pirlo,Pato
MilanezBL is on a distinguished road
Lucas Marcelinho

http://www.youtube.com/watch?v=cfDGZ...layer_embedded

Ima li iko neke info o ovom igracu, vidim po nekim forumima pise da je i on nas od Juna, super sto je mlad i sve to ali ako dolazi i ganso onda je to bespotrebna kupovina solidnog mladog igraca koji ce grijati klupu...Jedino ako se desi cudo pa otjeramo Sedorfa i ostale onda se slazem...U protivnom bespotrebno...
MilanezBL is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2011, 08:52   #29080
Efekat leptira
Registered User
 
Efekat leptira's Avatar
 
Join Date: 01 2010
Location: Subotica, Serbia
Fave Players: Savićević, Maldini, Serginho, Ambrosini
Efekat leptira is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by _MaJi_tz View Post
Tolko me Pato s ovim golom podsjeca na najbolje dane Sheve...medjutim danas ce poceti izgleda s klupe...
Evo vjerovatnog sastava:Abbiati,Bonera,Silva,Yepes,Antonini,Van Bommel,Emanuelson,Ambrosini,Robinho,Cassano,Ibra
Znaci Bonera je dobio prednost nad Oddom, takodjer Silva se vraca u odbranu,Pato ceka priliku s kupe kao i Merkel...
Takodjer Vila je na raspolaganju Maxu od utorka i tekme protiv Lazia...nevjerovatno nam je zgusnut raspored...nema odmora i zato ce fizicka sprema sad biti najvaznija i pokazace se kako su prosle pripreme u Dubai...samo se nadam da nece se ponoviti prosla god...ali s ovoliko povrjedjeni vec se ponavlja...
Lazio-Fiorentina
Napoli-Sampdoria
Inter-Palermo
Juve-Udinese
Bologna-Roma
Da, u pravu si, luca ostaje levo, a bolesnik umesto odda. Brate, ja tri dana imam proliv kad vidim boneru na terenu.. to je bolest koja ne prestaje.. a najviše me plaši što je tu svake sezone i nema nagoveštaja da će ikada otići bestraga.. Smrdi na novog favalinja, što kaže duco.. Ne daj Bože.
Efekat leptira is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2011, 08:55   #29081
dejo
Registered User
 
dejo's Avatar
 
Join Date: 04 2006
Location: Pula,Croatia
Fave Players: Savicevic,Weah,Shevchenko,Kaka,Pato,Abbiati
dejo is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by MilanezBL View Post
Lucas Marcelinho

http://www.youtube.com/watch?v=cfDGZ...layer_embedded

Ima li iko neke info o ovom igracu, vidim po nekim forumima pise da je i on nas od Juna, super sto je mlad i sve to ali ako dolazi i ganso onda je to bespotrebna kupovina solidnog mladog igraca koji ce grijati klupu...Jedino ako se desi cudo pa otjeramo Sedorfa i ostale onda se slazem...U protivnom bespotrebno...
Dijelim mišljenje, ako će Ganso zaista doći u Milan na ljeto ovaj mali je promašena investicija ako se Seedorf i njemu slični ne potjeraju iz kluba... inače pitao sam jednog tipa koji je na ovom forumu a zove se Brasileiro kakav je taj igrač i čekam njegov odgovor.On je inače dosta pouzdan izvor jer mi je i prije godinu dana spominjao Gansa i Jucileia pa eto oni su sada obojica reprezentativci...Mrki ti se više s njime dopisivao ja baš i nisam....

Ovi ostali sa foruma su ga uglavnom vidjeli preko youtubea dakle nisu pouzdani da nesto vise govore o njemu...
__________________
dejo is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2011, 11:46   #29082
mrki
Registered User
 
mrki's Avatar
 
Join Date: 04 2005
Location: Croatia
Fave Players: Maldini, Boban, Inzaghi
mrki is on a distinguished road
Pato je imao par loših utakmica, da, ali danas je MORAO igrati! Ona dva gola samo potvrđuju kakav je Pato igrač - on je egzekutor, i to je to. Najbolji mladi igrač na svijetu je Pato, kada je fit.

Ne razumijem ovo sa cassanom danas nikako! I ja bih Odda stavio desno, jer je duplo jaci igrac od bonere! Ostalo je kako treba biti jer sada i ne može biti drugačije. Silva i Yepes ce vjerujem to odraditi ok, a veza je trkački i tehnički dovoljno jaka da ne ispadnemo naivni tamo. JEdino Antonini će vjerujem opet štekati.

Ja očekujem pobjedu, iako je utakmica uzasno teska. Robinho i Ibra ce to srediti.
__________________
"Where others have succeeded, I have always failed..." Jacques Clouseau
mrki is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2011, 12:34   #29083
geoff
Registered User
 
geoff's Avatar
 
Join Date: 01 2007
Location: Hrvatska
geoff is on a distinguished road
Ajd objavite sluzbeni sastav kad to bude bilo moguce
geoff is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2011, 12:37   #29084
Efekat leptira
Registered User
 
Efekat leptira's Avatar
 
Join Date: 01 2010
Location: Subotica, Serbia
Fave Players: Savićević, Maldini, Serginho, Ambrosini
Efekat leptira is on a distinguished road
Bonera, Silva, Yepes, Antonini, Van Bommel, Ambrosini, Merkel, Robinho, Cassano, Ibra

Urbi ipak na klupi, i to je to.
Efekat leptira is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2011, 12:51   #29085
ensar7
Registered User
 
ensar7's Avatar
 
Join Date: 05 2009
Location: GRAZ
Fave Players: Kaká, Pirlo, Nesta, Gattuso
ensar7 is on a distinguished road
Pato odmara valjda radi Lazia. Max ne ocekuje da ce biti tezak posao u napadu, i samo Ibra ce bit dovoljno. Samo ne kontam: Ambro-Bommel? To mi nikako, ali bas nikako ne ide u glavu. Ali haj, mozda me onaj nas na klupi opet iznenadi. Moje misljenje je da imamo 2 defanzivni na terenu, a sama 4 nazad je previse defanzivna (radi Bonere). Znaci, ko bi ovdje trebao gradit napad? Nece valjda gurat Thiaga iz zadnje linije u napad, a mjesto njega stavljat Ambra da mu cuva poziciju. Jer kolko god Bommel bio pametan, on mi za ofanzive nije. Al haj, nije ovo Bundesliga i ST.Pauli ili Nürnberg kao protivnik pa da se zabrinem, ovi iz Catanie nemaju pojma.

Uostalom, dovodjenje Urbi et Bommel, nam daje mogucnost da imamo dvije 11orke. Znaci moze s pravom sad stavit Ambra i Bommela, pa slijedecu oboicu odmorit, isto tako i Cassana ili Binha, posto Ibru ostavi vani, odma pisi cao 3 poena.

p.s. Izvinjavam se svima radi moji tvrdnji na ljeto: da je bolje bilo dovuc Dzeku nego Ibru. Sad vidim koliko Dzeko jos mora radit, radit i radit, i opet mozda nece biti ovo sto je trenutno: IBRAHIMOVIC!!! Svaka cast Gallianiu sto nam ga je doveo, skidam kapu. Opet: izvinjavam se, moja greska, losa procjena.
__________________
FORZA SILVIO! VA FAN'CULO FAMILIA BERLUSCONI!!!
Sezona 2010/11
1. mjesto zelja, 1. mjesto & Ch. League san!
1. place wish, 1. place & Ch. League dream!
ensar7 is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
balkan

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is Off
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT -5. The time now is 03:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.