AC Milan Forums  

Go Back   AC Milan Forums > AC MILAN > MilanMania International

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 25-01-2010, 19:28   #21856
Efekat leptira
Registered User

Efekat leptira's Avatar

Fave Players: Savićević, Maldini, Serginho, Ambrosini
Efekat leptira is on a distinguished road
pece4ever

Slažem se u potpunosti.. samo hladne glave, drugačije nikako.. ali takođe neophodno je i istaći kritiku.. Prosto ako ja kritikujem gatuza, pirla, ili ako oni kritikuju sedorfa, ne rade to zato što ga mrze (ja bar ne, za njih ne garantujem) već naprotiv.. zato što nam je stalo da se ostvari zajednički cilj..

Oni su argumentovali neke svoje stavove, kao što ja branim svoje.. eto slažemo se da trener mora bolje, da se malo oslobodi pritiska, da u jakim mečevima poput ovoga taktičke greške mora svesti na minimum, slažemo se da fali nesta, odo, zambrota, pato, da neki moraju bolje, da kapiten igra na nivou.. a sve ostalo će pokazati vreme.. pa ja ne bih imao ništa protiv da vidim pirla iz 2007. i da me demantuje, ali eto moja procena je da je to igrač koji jeste istrošen.. jednostavno izgleda kao da je umoran i da nema toliko volje i htenja..

eto DUCO je napisao baš ono o čemu sam pričao.. "ne dirajte njega, on je ikona".. pa nema ikone, jednostavno to kredetiranje može da bude jako opasno i bojim se da nam se ne obije o glavu.. nema pojedinca koji može da se trpi.. ok, slaba forma, nije strašno, jedan ili više mečeva.. ali ja pričam ipak o sezonama.. o veznom redu koji se ne osvežava (gurkufa ne mogu prežaliti - idiot anćeloti ga upropastio i odrekao ga se kao i mnoge ostale) i zato smatram da se na kraju ove mora rekonstruisati

još jednom ponavljam, ne želim nikoga da napadam, u timu Milana smatram da ima mesta za sve osim za favalija.. ali da se mora obratiti pažnja na svačiji učinak i da se shodno tome i postupa.. Slažem se, posle ovih rasprava da se moramo ujediniti jer je tu još 18 kola do kraja.. leonardo će odlučiti ko će na teren, i ja se iskreno nadam da neće pogrešiti.. nama su potrebne samo male korekcije i sve ostalo će doći na svoje

Last edited by Efekat leptira; 25-01-2010 at 19:39.
Efekat leptira is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 19:42   #21857
MEMO
Registered User

MEMO's Avatar

Fave Players: maldini,batistuta,tiago silva
MEMO is on a distinguished road
Samo bih jos htio napomenut da je huntelaar za dvije minute na terenu napravio vise opasnosti po gol no boriello u cijeloj utakmici!....

huntelar je za te dvije minute profulao dva zicera s 5m.nemoj se uvrijediti prijatelju,ali,jesi li ti gledao utakmicu uopce? borriello je jedan od rijetkih koji je zadovoljio,toliko lopti je primio,sacuvao,nasao se u prilikama,jest da je profulao,al on medju njima trojicom se snalazio perfektno.zao mi je samo sto nisam snimio utakmicu pa da izvadim borriellove akcije.covjek je ostavio dusu na terenu,uklizavao je cak,trgao se za loptu.ja ne mogu vjerovati da jos ima onih koji misle da bi huntelar trebao igrati a ne borriello.
MEMO is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 19:56   #21858
kalla1899
Registered User

kalla1899's Avatar

Fave Players: pato,super pippo,gattuso,pirlo,abbiati....
kalla1899 is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by MEMO View Post
Samo bih jos htio napomenut da je huntelaar za dvije minute na terenu napravio vise opasnosti po gol no boriello u cijeloj utakmici!....

huntelar je za te dvije minute profulao dva zicera s 5m.nemoj se uvrijediti prijatelju,ali,jesi li ti gledao utakmicu uopce? borriello je jedan od rijetkih koji je zadovoljio,toliko lopti je primio,sacuvao,nasao se u prilikama,jest da je profulao,al on medju njima trojicom se snalazio perfektno.zao mi je samo sto nisam snimio utakmicu pa da izvadim borriellove akcije.covjek je ostavio dusu na terenu,uklizavao je cak,trgao se za loptu.ja ne mogu vjerovati da jos ima onih koji misle da bi huntelar trebao igrati a ne borriello.
potpisujem.....lako je huntiju doci u 2 prilike u finišu utakmice kad su se iz interove obrane koncetrirali na marca...........
kalla1899 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2010, 04:00   #21859
uvijek_rossoner
Registered User

uvijek_rossoner's Avatar

Fave Players: Maldini,Baresi,Van Basten,Weah,Nesta,Kaka',Dinho..
uvijek_rossoner is on a distinguished road
Send a message via MSN to uvijek_rossoner
Slažem se Huntelar za 5 min je napravio gotovo vise u najmanju ruku isto sto i Boriello a ti sto ponavljas promasio dva zicera, SKONTAJ da je taj drugi bio penal čovječe u sta si gledao a prvi i nije bas bio zicer al hajde... borielo je sa 3 metra masio glavom cijeli gol jbt... i necu da raspravljam koji je bolji al oboica su trebala da igraju od 45 min to je ono najvaznije...
Old 26-01-2010, 05:13   #21860
geoff
Registered User

geoff's Avatar

geoff is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by MEMO View Post

E ovakvu sam reakciju i ocekivao. Kao prvo, on nije promasio dva zicera, nego je prvi put fantasticno pucao iz jako teske pozicije, a cesar je to cudom obranio. Drugi je put izborio penal. I da, gledao sam utakmicu, zato ovo i navodim.

Sad, sto se tice boriella. Jebem ja sva njegova stopanja lopti i davanje istih prvom do sebe i uklizavanja, kad su njegov posao stvaranje prilika i davanje golova. Koliko sam ja upoznat, za 90 minuta je uspio tek prepucati gol s 5 metara glavom. I dok je boriello nama glavni napadac, u glavnim utakmicama necemo dobro prolazit, ako se varam, otvoreno cu to napisati ovdje. Razlika izmedju boriella i vrhunskih napadaca jest sto ovi rade to sve sto i boriello ( smiruju lopte, grade se, daju ih na krila ), ali i zabijaju vazne golove.
geoff is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2010, 05:47   #21861
_MaJi_tz
Registered User

_MaJi_tz's Avatar

Fave Players: Gennarinho Gattuso
_MaJi_tz is on a distinguished road
Ja samo ne znam zasto ljudi odma kontaju da je svadja ako dva posta nisu ista ili ako navode argumente jedan drugom koje u pravu ko nije ....
Ljudi opusteno zato i jeste forum...
Ensare druze ti samo pisi sto mislis libo te ali jedan savjet vidim da si emotivac donekle te i shvatam pa samo pisi vise hladnije glave bar meni su tad tvoji postovi dosta bolji... kontas me...
Borriello fkt pretrci dosta izbori lopte i vjerovatno to i Leo trazi od njega takva taktika i formacija ali geoff je upravu on je napadac on mora zabijati...on istina jeste zabio predivne golove i ponekad vazne ali on nije konstantan to je njegova najveca mana...Prvi napadac Milana ne smije imat 5 sansi pa da dadne jedan go i ne smije svaku 4 tekmu zabijat, bar ja tako mislim ali daleko od toga da je on sad neka truba ili slicno,Carlo je prije derbija imao jedan dobar intervju procitajte ako niste...
Sto se tice Hunta pisao sam da nije trebao neke stvari govorit tipa ocu da vise igram ili idem ...ali momak nije dobio sansu i to stoji...ne mora on dobit sansu sto je bolji ili losiji od Marca ali bar da odmori malo Marco...Leo tu najvise grjesi jer unaprjed mu se zna ko igra ako nekog nema ko ce umjesto njega...isto kao Carlo prosli godina...ja znam da on nema nekog izbora i neke zamjene i da mu je to najgore(tipa zamjena za stopere, za Pata, za Ronaldinha)ali mora malo izmjesat karte tamo gdje moze bar kad vodi 2 ili 3 razlike ili protiv slabiji ekipa...
A sto se tice samog derbija definitivno je zakasni sa uvodjenje drugog napadaca ali ja bi tu hladno uveo PIPPA on ima onakvih utakmica vise nego Marco i Hunt treninga i nazalost vidilo se na kraju tekme da mu je mnogo krivo i bas je bio ljut jer ono su fakat situacije stvorene za njega...

... 110 anni di storia, combatti per la gloria ...

Andriy Shevchenko - July 1, 1999 - May 26, 2006

Last edited by _MaJi_tz; 26-01-2010 at 05:50.
_MaJi_tz is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2010, 05:57   #21862
ensar7
Registered User

ensar7's Avatar

Fave Players: Kaká, Pirlo, Nesta, Gattuso
ensar7 is on a distinguished road
Hej, daj malo stanite sa Boriellom i Klaasom. Kao prvo, Marco je igracina. Ono sto on igra i jeste za njega. I dalje mislim da se samo on moze snaci u onoj nasoj "jedan napadac" taktici. Ne vjerujem da bi Klaas tamo vise napravio. ALI... ako pogledamo zadnje minute protiv Catanie, zadnje minute protiv Intera, zar ne vidimo jednu slicnu sliku: Koliko bolje funkcionise kad Klaas kraj sebe ima drugog napadaca. E pa to je se u nedelju trebalo gurat cijelo drugo vrijeme, a ne zadnji 10 minuta. Siguran sam da bi Boriello i Klaas super funkcionisali u napadu. Ne ide mi u glavo kako sve ekipe igraju s dva spica, samo mi pravimo fenomen sa jednim spicem i polukrilnim napadacem Dinhom. Znaci, ako cemo i dalje gurat ovu taktiku sjednim napadacem, onda je tu sigurno bolji Marco. Sad sto je profulao sanse, jbg. ali isto tako ih je i davao. A drugo na golu je bio Cesar. Moramo uigrat taktiku sa Boriellom i Klaasom zajedno u paru. To ce nam trebat u nekim tekmama.
A sto se tice ovog posta kako ne vrijedi komentarisat moje postove, kako ne zelim sagledat stvari kakve jesu... e upravo su ovdje se svi okomili na mene, jer sam protiv Siene rekao da lose igramo i da ce nas Inter ubit pojam. Cudno, zar ne? Cudno kako provalim neke igrace. Cudno da taj tvoj Seedorf dadne onaj sjajni pas Realu, a na San Siru Milan igra protiv Reala sa 10 igraca, jer Seedorf nece da se vrati u odbranu, a kad krene u napad lagano trci. Cudno, da su to primjetili komentatori na Italijanskoj, Hrvatskoj, Njemackoj i Bosanskoj televiziji. Cudno da cijeli jug (drugi prsten) okaci na San Siru natpis: "Seedorf kako te nije stid naroda koji placa ulaznicu na stadion da bi tebe gledao kako se setas po San Siru". Cudno da samo ti vidis sjajnog Seedorfa, a ja ga ne samo ovu, vec i proslu sezonu vidim los. Za mene nije igrac koji briljira par utakmica, za mene je igrac koji ima konstantnost. A Seedorf to nema. On ima konstantnost da se seta po travnjaku i upropasti mi dobre kontre. O Pirlu necu da trosim rijeci, jer on je igracina na sredini terena. Za Ringhia i jest da je nekad los, al vuku ga povrede, nekad dobro odigra nekad ne. Al kad si vec spomenuo taj famozni crveni karton: da te pitam: Sta se tvoj Seedorf zagrijava? Ringhio je naznacio da je povrijedjen, da ne moze vise trcat, ima zuti karton, a ovaj polako ustaje, lagano zagrijavanje, i onda radi katastrofalnog Jankluvskog Ringhio mora trcat po Etoa, i rusi ga. Al nemoj ti Seedorf zurit, lagano ti se zagrijavaj. Ima cijelo poluvrijeme za tebe.
Imas pravo za Odda, postao je dobar igrac. Iskusni je od Abate, ali je star. Abate je brzi od njega. Al mali mora ucit, a kako drugo ako nece sad kroz tekme. Naravno protiv Manche bi i ja volio vidjet Odda, jer je pametniji po toj strani. Zambrotta je vec u godinama. I dalje mislim da ce za koju tekmu Antonini postat bolje lijevo krilo od njega. Flamini nema konstantnost i preagresivan je na terenu. Sad pa sad dobije zuti. Pirlo se ne dira, jer ako ces njega izvadit sa terena, odo stavit 100€ na gubitak Milana. Ringhio, tesko, dobar je bio u derbiju, al sta ces kad taj trojac u sredini: Ambro-Pirlo-Ringhio nisu mogli nista vise ni izvuc protiv presnaznog Intera na tom dijelu. Becks je Becks. Ostario je. Nema on vise brzinu, a to nase desno krilo mora igrat brz igrac. A on to nije. Zato bi ga ja smijestio nazad u ovaj trojac mjesto Ringhia. Zasto njega a ne Seedorfa? Jer je Seedorf jednosmjerni igrac. On se u nekim tekmama i krece po stranama, al to mu lose igra. Ostavlja velike rupe iza sebe. Za njega ima samo naprijed - nazad po sredini. Ali to veoma sporo radi. I zato se stvara situacija da Ambro i Pirlo moraju to spasavat. Jer, i Andrea bi rado da povuce loptu sa sobom, pa da da opet onaj sjajni pas iz 117' sa SP06 Grossu. A vec je to par puta i uradio.
Zato, uz puno postovanje prema tebi, mozes mi sve reci, al ne mozes mi reci da se za moje postove nema komentara. Naprotiv, de me demantuj. Nazivas me da ne sagledam stvari kakve jesu, eto onda de mi ti napisi kontru ovim mojim rijecima i reci mi kakve su. Naveo sam ti 10 argumenata, a imam ih jos u lageru. Znaci slobodno uzmi tastaturu i demantuj ovo sto sam rekao. Al ne rijecima da sam ja ostrascen.
Pozdrav rossoneri, sutra Udine. Ja se nadam taktici s 2 spica, al molim te ne Pippo-Klaas. Nemoj opet patnju

Last edited by ensar7; 26-01-2010 at 05:59.
ensar7 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2010, 06:10   #21863
ensar7
Registered User

ensar7's Avatar

Pa da je na poluvremenu mjesto Seedorfa ubacio Klaasa, pa zadnji 10-15 minuta ako jos uvijek gubimo, ugurat i Pippa i igrat sa troicom napadaca, ili zamjenit Marca sa Pippom, 100% sam siguran da bi rezultat na kraju drugacije izgledao.
Kad izgubis jednog igraca, od 4-4-2 postaje 4-4-1. Kad pogledas da imas i dalje prednost u toj sredini, a da protivnik svoje napade samo vrsi preko lijeve strane, onda se usudis da odigras: 4-3-1-1 i tako se dovedes u situaciju da stvoris onako brze kontre, koje su nas dva puta mogle kostat gola. Mou je sjajno odradio sredinu, ali ne toliko sto je on strucnjak. Naprotiv, nas Leo mu je to sa svojim igracima dopustio. Svaka cast Leu, al za onakvu taktiku ti trebaju snazniji i brzi igraci u sredini. Jaki 1na1, brzo kretanje po svim stranama, i sagledavanje terena. Jer upravo tu moras pobijedit protivnika. Intere je na toj poziciji bio jaci. Zato smo morali zaobici sredinu, a ne gurat svi 90 minuta
Old 26-01-2010, 06:15   #21864
mugello
Registered User

mugello is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by ensar7 View Post
Hej, daj malo stanite sa Boriellom i Klaasom. Kao prvo, Marco je igracina. Ono sto on igra i jeste za njega. I dalje mislim da se samo on moze snaci u onoj nasoj "jedan napadac" taktici. Ne vjerujem da bi Klaas tamo vise napravio. ALI... ako pogledamo zadnje minute protiv Catanie, zadnje minute protiv Intera, zar ne vidimo jednu slicnu sliku: Koliko bolje funkcionise kad Klaas kraj sebe ima drugog napadaca. E pa to je se u nedelju trebalo gurat cijelo drugo vrijeme, a ne zadnji 10 minuta. Siguran sam da bi Boriello i Klaas super funkcionisali u napadu. Ne ide mi u glavo kako sve ekipe igraju s dva spica, samo mi pravimo fenomen sa jednim spicem i polukrilnim napadacem Dinhom. Znaci, ako cemo i dalje gurat ovu taktiku sjednim napadacem, onda je tu sigurno bolji Marco. Sad sto je profulao sanse, jbg. ali isto tako ih je i davao. A drugo na golu je bio Cesar. Moramo uigrat taktiku sa Boriellom i Klaasom zajedno u paru. To ce nam trebat u nekim tekmama.
A sto se tice ovog posta kako ne vrijedi komentarisat moje postove, kako ne zelim sagledat stvari kakve jesu... e upravo su ovdje se svi okomili na mene, jer sam protiv Siene rekao da lose igramo i da ce nas Inter ubit pojam. Cudno, zar ne? Cudno kako provalim neke igrace. Cudno da taj tvoj Seedorf dadne onaj sjajni pas Realu, a na San Siru Milan igra protiv Reala sa 10 igraca, jer Seedorf nece da se vrati u odbranu, a kad krene u napad lagano trci. Cudno, da su to primjetili komentatori na Italijanskoj, Hrvatskoj, Njemackoj i Bosanskoj televiziji. Cudno da cijeli jug (drugi prsten) okaci na San Siru natpis: "Seedorf kako te nije stid naroda koji placa ulaznicu na stadion da bi tebe gledao kako se setas po San Siru". Cudno da samo ti vidis sjajnog Seedorfa, a ja ga ne samo ovu, vec i proslu sezonu vidim los. Za mene nije igrac koji briljira par utakmica, za mene je igrac koji ima konstantnost. A Seedorf to nema. On ima konstantnost da se seta po travnjaku i upropasti mi dobre kontre. O Pirlu necu da trosim rijeci, jer on je igracina na sredini terena. Za Ringhia i jest da je nekad los, al vuku ga povrede, nekad dobro odigra nekad ne. Al kad si vec spomenuo taj famozni crveni karton: da te pitam: Sta se tvoj Seedorf zagrijava? Ringhio je naznacio da je povrijedjen, da ne moze vise trcat, ima zuti karton, a ovaj polako ustaje, lagano zagrijavanje, i onda radi katastrofalnog Jankluvskog Ringhio mora trcat po Etoa, i rusi ga. Al nemoj ti Seedorf zurit, lagano ti se zagrijavaj. Ima cijelo poluvrijeme za tebe.
Imas pravo za Odda, postao je dobar igrac. Iskusni je od Abate, ali je star. Abate je brzi od njega. Al mali mora ucit, a kako drugo ako nece sad kroz tekme. Naravno protiv Manche bi i ja volio vidjet Odda, jer je pametniji po toj strani. Zambrotta je vec u godinama. I dalje mislim da ce za koju tekmu Antonini postat bolje lijevo krilo od njega. Flamini nema konstantnost i preagresivan je na terenu. Sad pa sad dobije zuti. Pirlo se ne dira, jer ako ces njega izvadit sa terena, odo stavit 100€ na gubitak Milana. Ringhio, tesko, dobar je bio u derbiju, al sta ces kad taj trojac u sredini: Ambro-Pirlo-Ringhio nisu mogli nista vise ni izvuc protiv presnaznog Intera na tom dijelu. Becks je Becks. Ostario je. Nema on vise brzinu, a to nase desno krilo mora igrat brz igrac. A on to nije. Zato bi ga ja smijestio nazad u ovaj trojac mjesto Ringhia. Zasto njega a ne Seedorfa? Jer je Seedorf jednosmjerni igrac. On se u nekim tekmama i krece po stranama, al to mu lose igra. Ostavlja velike rupe iza sebe. Za njega ima samo naprijed - nazad po sredini. Ali to veoma sporo radi. I zato se stvara situacija da Ambro i Pirlo moraju to spasavat. Jer, i Andrea bi rado da povuce loptu sa sobom, pa da da opet onaj sjajni pas iz 117' sa SP06 Grossu. A vec je to par puta i uradio.
Zato, uz puno postovanje prema tebi, mozes mi sve reci, al ne mozes mi reci da se za moje postove nema komentara. Naprotiv, de me demantuj. Nazivas me da ne sagledam stvari kakve jesu, eto onda de mi ti napisi kontru ovim mojim rijecima i reci mi kakve su. Naveo sam ti 10 argumenata, a imam ih jos u lageru. Znaci slobodno uzmi tastaturu i demantuj ovo sto sam rekao. Al ne rijecima da sam ja ostrascen.
Pozdrav rossoneri, sutra Udine. Ja se nadam taktici s 2 spica, al molim te ne Pippo-Klaas. Nemoj opet patnju
Kralju samo ću ti reć jedno,ja uživam u tvojim komentarima i zato pusti ove koji pametuju puno na tvoje postove.Imaju i oni forum pa nek pišu svoje mišljenje a tuđe neka poštuju,a većina se sa mnom slaže ja vjerujem.Zato pusti priče i samo opleti,a kome smetaju tvoji komentari nek ne čita,jednostavno kad vidi tvoje ime nek preskoči post i bila stvar
mugello is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2010, 06:27   #21865
MEMO
Registered User

MEMO's Avatar

Fave Players: maldini,batistuta,tiago silva
MEMO is on a distinguished road
Hej, daj malo stanite sa Boriellom i Klaasom. Kao prvo, Marco je igracina. Ono sto on igra i jeste za njega. I dalje mislim da se samo on moze snaci u onoj nasoj "jedan napadac" taktici. Ne vjerujem da bi Klaas tamo vise napravio. ALI... ako pogledamo zadnje minute protiv Catanie, zadnje minute protiv Intera, zar ne vidimo jednu slicnu sliku: Koliko bolje funkcionise kad Klaas kraj sebe ima drugog napadaca. E pa to je se u nedelju trebalo gurat cijelo drugo vrijeme, a ne zadnji 10 minuta. Siguran sam da bi Boriello i Klaas super funkcionisali u napadu. Ne ide mi u glavo kako sve ekipe igraju s dva spica, samo mi pravimo fenomen sa jednim spicem i polukrilnim napadacem Dinhom. Znaci, ako cemo i dalje gurat ovu taktiku sjednim napadacem, onda je tu sigurno bolji Marco. Sad sto je profulao sanse, jbg. ali isto tako ih je i davao. A drugo na golu je bio Cesar. Moramo uigrat taktiku sa Boriellom i Klaasom zajedno u paru. To ce nam trebat u nekim tekmama............

e ovdje sam misljenja da je leonardo jos uvijek papak.ajd sto ima onu trojicu nazad i tu nema izbora,mora ih staviti,nema tko drugi igrati,al sto se tice dva spica tu ste u pravu,ako ce biti dva spica onda treba probat s klasom,al fora je ta sto i ronhi i beckham moraju igrati,ok za ronhija,al beckhama se treba rotirati kad situacija zahtjeva.i da,geoff,potpuno si u pravu,gledao sam ja tekmu,kao i ti,kao i svi,vidio sam ja izboreni penal klasa,al od te dvije prilike morao je jednu zabiti.nemam ja nista osobno protiv njega,nego covjek jednostavno ne koristi ni te mrvice sto dobiva.ona prilika borriella glavom,heh,ja sam isprve mislio da on nece ni doci do nje,on se nekako snasao i opalio,malo mu je skok bio prekratak ili je lopta bila previsoka,al je opalio najbolje sto je moguce.ono sto su za inter radili milito i pandev,to je borriello sam radio za nas,al je bio sam,i tu smo stekali.misljenja sam i tog da je inzaghi igrao da bi bilo bolje.on bi se tamo koprcao,izvukao bi mozda nesta,a ovako sa neprobojnim beckhamom,abate ne racunam vise kao igraca milana,i sa losim antoninijem i pirlo,mi nismo imali sta traziti.ali da,mi jos imamo sanse na sva tri fronta.sjetite se prije 5-10godina.tad su se prvenstva dobivala na malim utakmica,mislim da se to promijenilo,jelda rajo? sad to derbiji odlucuju.inter nas dvaput stukao i samo zbog ce biti prvak ako bude prvak.jos ne mogu prestati ne misliti na nedjeljnu tekmu.jebote tu nesto ne stima.da mi tako dobro igramo protiv svih,a protiv gamadi se useremo i spusimo.a gamad kad bi stalno igrala kao sto je protiv nas odigrala,bili bi prvaci bez ijednog izgubljenog boda.i to me raduje.doce sad neki bari,udinese ili catania i uzet im bodove.i tu mi vidimo malo sansu.daj Boze!
MEMO is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2010, 07:29   #21866
rinogattuso
Registered User

rinogattuso's Avatar

Fave Players: Rino,Ricky,Sandro & Pirlo
rinogattuso is an unknown quantity at this point
Send a message via MSN to rinogattuso
Leptiru,rekao sam ti da si novi na forumu iz razloga jer je prije pola godine-godinu glavna tema rasprava bio upreavo Carlo Ancelotti i to koliko nam je uzeo,a koliko nam je dao posljednjih 6-7 godina! to je zavrsena prica tako da..
Old 26-01-2010, 07:52   #21867
Efekat leptira
Registered User

Efekat leptira's Avatar

Fave Players: Savićević, Maldini, Serginho, Ambrosini
Efekat leptira is on a distinguished road
Dečko.. ti bi bio fantastičan političar.. u stanju si da pričaš (pišeš) 3 sata i da apsolutno ništa konkretno ne kažeš..

Ti kao prvo ne razumeš šta znači termin "argument".. to je druže moj istinita činjenična tvrdnja.. koja je dokazana (ti takvih u svom lageru nemaš nijednu a ne dosta koliko tvrdiš)

Dakle da krenemo redom.. rasprava borriello huntelar je totalno nebitna, obojica su visokog kvaliteta, marco se pre nametnuo i tu nema dalje priče.. takva je koncepcija, verujem i da će klas dobiti svoju šansu (ne onih 5 min, ali bože moj.. polako i strpljivo)

E sad, prvo si rekao da ti navedem mečeve u kojima je sedorf odigrao na nivou, pa kad sam na tvoje iznenađenje naveo (što jeste argument jer svako ko nije slep zna šta je sedorf uradio na tim mečevima), onda si posegnuo za nečim što moj profesor filozofije zove zamene teze, promašaj suštine itd itd

Dakle, te tvoje izjave "čudno sedorf neće da se vrati u odbranu, lagano trči nazad, sedorf je jednosmeran igrač" i sl. to su obične laičke izjave, to su izjave a ne argumenti, koje ti nisi u stanju da dokažeš.. već pričaš tako jer si previše ostrašćen, zaljubljen u pirla koga osporava svako koga poznajem. Kad ti lepo okačiš fajl gde piše ko je koliko pretrčao, kad okačiš sliku gde je taj transparent navijača, kad mi kažeš nešto pametnije od "pirlo se ne dira, odoh staviti 100e na protivnika" e onda možemo da raspravljamo. Jer i ja tebi sad mogu da kažem da je na toj utakmici protiv reala sedorf pretrčao 10,4 km.. u timu milana je samo ambrosini više pretrčao.. ali ja to ne mogu da nađem na netu pa samim tim to nisam hteo da iznosim u prethodnim postovima..

Becks ostario, nema brzinu.. o bože.. ne, pirlo je ima.. još mi spominje pas sa svetskog iz 2006... haha.. pa što se nisi vratio u prošli vek pa pričao kako je gatuzo kidao.. koga boli lakat za to..

ali ova izjava me je posebno nasmejala, citiram "al sta ces kad taj trojac u sredini: Ambro-Pirlo-Ringhio nisu mogli nista vise ni izvuc protiv presnaznog Intera na tom dijelu".. znači ako je tebi vezni red Kambijaso-Muntari-Zaneti presnažan! ti imaš ozbiljnih problema sa rezonovanjem stvari i elementarnom logikom.. to je dečko vezni red koji nije prešao pola protiv Barse u oba meča, to je vezni red koji igra na kontre protiv barija, to je vezni koga je sijena nadigrala i uniištila, vezni red bez lucidnosti, obični trkači koji ispadaju smešni protiv ozbiljnih ekipa.. nažalost u duelima sa gatuzom i pirlom, smešni ispadaju samo ova dvojica.. pa čak i sa igračem više

Dalje, izjava citiram "Sta se tvoj Seedorf zagrijava? Ringhio je naznacio da je povrijedjen, da ne moze vise trcat, ima zuti karton, a ovaj polako ustaje, lagano zagrijavanje".. ova tvoja izjava apsolutno sve govori.. toliko je tužna i jadna da ja ne mogu verovati da si tako nešto napisao u pokušaju da opravdaš idiotluk gatuza koji davno nije zabeležen u analima modernog fudbala (isključivi krivac za prvi gol, nije ispratio tiaga motu, isključivi krivac za drugi gol i još pravi drugi žuti)

Dakle, zaključak.. Nema potrebe više za ovakvim postovima, bar ne meni da odgovaraš ako nemaš ponavljam dokazane istinite tvrdnje a ne "rekao-kazao-video".. ja sam u prethodnom postu rekao da mi nije cilj da dokazujem bilo šta.. vreme će pokazati ko je bio u pravu.. i da li je sedorf neko ko se vuče po terenu, ima li mesta u 11 i slično.. inače samo ću ti reći da je njegova pozicija OM.. a ako pogledaš njegovu kilometražu (obavezno obrati pažnju na sled meč LŠ protiv manutd.) onda ćeš valjda shvatiti koliko si omašio

Ja i dalje tvrdim da gatuzo ni pod razno ne sme biti u startnih 11 i da pirlo trenutno nema mesta.. ali volim tog igrača, mene drugovi zovu pirlo već 5 godina jer me je osvojio svojom lucidnošću i uvek sam ga glorifikovao.. i voleo bih kad bi one pasove sa svetskog počeo ponovo da daje.. verujem da može, ali tvrdim da ne sme previše da mu se da kredita, jer tim ulazi u ključni deo sezone (već je ušao). Dakle, moja želja je da vidim dejvida na njegovoj poziciji uz podršku sedorfa i ambrosinija.. a pošto je Milan klub koji će da trpi loše igre pa sve po ceni da zaglave ponovo 5. na tabeli to je teško za očekivati..

Ja nisam sujetan kao ti i ne bih imao ništa protiv da se pokaže vremenom da sam ja bio u zabludi što se tiče holanđanina. Ponavljam.. bio je povređen, ne treba ga gledati kroz prizmu ovog poslednjeg meča, u junu će sve biti kristalno jasno.. Do tad, topli pozdravi iz hladne Srbije
Efekat leptira is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2010, 07:59   #21868
geoff
Registered User

geoff's Avatar

geoff is on a distinguished road
U ovoj dilemi izmjedu Huntelaara i Boriella, trebam naglasiti da nisam niti toliko za Huntelaara niti protiv Boriella. Pogresno se postavljate prilikom komentiranja kvaliteta Boriella, kao npr. on je super primio loptu, pa je super dodao, pa je jos bolje uklizao i jako se trudio...To su sve sjajne kvalitete, ali za zadnjeg veznog, a ne za napadaca...Njemu se broje golovi, a on ih nije dao kad je trebalo, sto, naravno ne znaci, da nece. Prilikom zato treba nekad dati i Huntelaaru, jer je on u najmanju ruku po kvaliteti jednak Boriellu, s loptom i bolji.

Sto se tice rasprave o Pirlu. Kao sto je ensar mislim naveo, sto god mi mislili o njemu ( o pirlu naravno), bez njega nasa igra ne postoji. Ta koliko se puta protiv intera on samo vracao po loptu u nas sesnaesterac i tako ju iznosio s nase polovice ili koliko je puta sjajno prebacio stranu. I onda se nakon tih sjajnih defanzivnim poteza ne moze ocekivati da jos i u napadau kreira ne znam sta.
geoff is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2010, 08:39   #21869
ensar7
Registered User

ensar7's Avatar

E svaka cast. Ovo je jedan fin odgovor. A ne, ja nemam pojma itd.
Evo trazim po netu tu sliku. Izasla je u Gazzetti, i to internet verzija, znaci trebala bi biti negdje na netu. Kad sam rekao najjaca, najjaca je bila za nas. Jer su nas trojac uzas za ovu troicu. A eto ni Seedorf nije nesto sjajno pokazao.
A sad da krenemo redom:
Naveo si mi mec protiv Reala. Super, imali jos koji? Jer opet se vracamo na moje ranije: ja ne volim igrace koji nekad briljiraju i onda hajmo se setkat. Ja volim konstantnost. Pa zato pitam, jer sam izgleda majke mi corav da nisam vidio Seedorfa da trci po sredini. Kada je to jos Seedorf briljirao? A posto je izgleda on nasa glavna ne suglasica, evo odma cu ti rec stil igre: Seedorf se vrati na 20-25m od gola i ceka loptu. Kad je dobije, okrene se, i krene je vodit. Svaka mu cast, jer ne moze niko tu loptu uzet. Jak je na nogama i tehnici. Malo kad sam vidio da mu je neko izmedju nogu oduzeo loptu. Takvog ga vec godinama znam. Onda se krene kretat ka naprijed, ne lijevo, ne desno, vec pravo. Njegovo kretanje sa loptom je veoma sporo, toliko da se na stranama vide bekovi kako ga prestizu i vracaju se na svoje pozicije, onda dodje na 30m od protivnickog gola i trazi stranu ili ubac. U zadnji 10 utakmica, ti njegovi pasovi su zavrsili u noge protivnika, a u nedelju sam ih sigurno vidio 2, vjeruj ne da mi se trazit po you tube video tekme, pa da ga rezem u video programu, pa postavljam na net, da bi ti pokazao nesto sto je moj caca, moj dajdza, jaran, ovi sa foruma, komentator na stadionu pa cak i Galliani vidjeli. Eh sada dolazi ono radi cega ga MRZIM. Kad je izgubio loptu, stane okrene se, i polako ide nazad. Pored njega, Pirlo i Ambrosini sprintaju nazad da bi zaustavili akciju, a ovaj fino polako trci, jer on ne zna oduzet tu loptu i to nije njegov posao, i opet se vrati na 25m i ceka slijedecu. Ti bi stavio Becksa, Seedorfa i Dinha zajedno, i ocekuj da onda SAM Ambrosini nas vadi iz tih govana? Sam si rekao da je Seedorf OM, ne znam sta znaci, ja znam da je Seedorf ofanzivni vezni i vezni, a nikako defanzivni vezni, jer on u defanzivi nema sta radit. Beckam nije vise desno krilo vec desni vezni. Pa se pitam kako sastavit ekipu: defanzivni vezni Ambro, Bekham desno krilo, Seedorf ofanzivni vezni, i Dinho lijevo ofanzivno krilo, i ne razumijem strukturu te sredine. Pa bi rado volio da shvatim kako ovo treba funkcionisat:

Dinho----Seedorf------
------------------Beckham
------Ambrosini-------
izmedju Seedorfa i Ambra se stvara velika supljina koju Ambro ne moze sam pokrit, a Dinho nema sanse da se vrati. Ostaje ti Seedorf koji ce doc da smeta protivniku i to je sve, i Becks koji ce pokusat nesto. Znaci oslanjamo se na Ambra da oduzme loptu, da je Seedorfu pa nek on vidi sta dalje. Ako zasere, hajmo svi nazad branit se. Pricas mi o nekakvom kreditiranju igraca, upravo se Seedorf kreditira i kod Leonarda i kod Carletta.
Necu spominjati pas od Pirla iz SP06, al bio volio spomenuti pas od Seedorfa a da to nije onaj protiv Reala. Pa i ja bi ga jednom pogodio iz 40 pokusaja na raznim tekmama.
E sad ona izjava sto te ogromno nasmijala, zar ne vidis koliko smo losi. Imas pravo, jer upravo taj snazni Interov red ispada protiv Baria, Siene, itd... E sad, kad pogledas te dvije momcadi kad igraju, jer ja Seriu A ne pratim samo kad igra milan, vec subota 18:00 i 20:30 i nedelja 15:00 i 20:45 pa gledam kako ostali igraju. E te ostale ekipe imaju brzinu, nema pametovanja po sredini, vec ima neki brzi stil vezanja lopte od odbrane-preko sredine-do polu krila i ubacivanje u sesnesterac pasom ili trcanje na korner zastavicu pa ubac na glavu. Bari i Siena ih razvuku (a znamo koliko su jake ove dvije ekipe ) tako da Inter ostaje bespomocan. E sad, kada bi smo mi stavili tromog Seedorfa, sta mislis na sta bi to izaslo? Opet se vrati gore na onaj crtez, a ako budes zelio, nacrtat cu fino jedan crtez na zelenom, sa igracima i protivnicima pa da ti pokazem na kakvo kretanje igraca mislim. Tu bi fulali ogromno.
Kad se igrac povrijedi, najavi izmjenu i izadje vani. U slucaju Seedorfa nije mogao jer ovaj nije bio "zagrijan" pa je polako oblacio maicu i patike. I da je Ringhio kriv za oba gola - pa sta rade onda ostali 9 igraca? koji je posao onda odbrane? Fino sam rekao da je morao trcat za etom jer je Janku zaspo, i naravno da je zuti. A sta je drugo mogao? Mislis da bi Seedorf otrcao po ono? Dobro, to nije njegov posao, on igra drugu poziciju, al kako god pokusao je nesto, i ima pravo sto je psovao Seedorfu kad je izlazio.
"vreme će pokazati ko je bio u pravu.. i da li je sedorf neko ko se vuče po terenu, ima li mesta u 11 i slično.." a de mi reci koliko to ja jos trebam cekat? Cekao sam proslu godinu, cekao sam ovu polu sezonu, koliko jos trebam cekat? Opet mi pricas nesto o kreditiranju Ringhia i Pirla, a ne spominjes Seedorfa. Koliko se Seedorf kreditira? Sta je to uradio u godinu i pol da ja njemu mogu rec zasluzio si prvu 11-ku. Ja jos nisam vidio konstantnost kod Seedorfa, i prestao sam vjerovat da ce ikad postojat. On jest bio igrac, al naglasavam BIO, jer on vise nije igrac za Milana. Nisu ni ovi sada, al nema bolje. Al siguran sam da je vezni red sa Ambro-Pirlo-Becks puno bolji nego da se tu nadje jos jedan OM Seedorf.
A sto se tice slike, nacu je, ne zvao se ja Ensar. Nacu tu sliku curve Sud
Old 26-01-2010, 08:42   #21870
mugello
Registered User

mugello is on a distinguished road
Loše vijesti iz brazila,malo je vjerovatno da će se patak oporaviti do manchestera.Čine sve što je u njihovim moćima ali teško,uglavnom dat će svi sve od sebe da se oporavi i jedino nam preostaje čekat
mugello is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
balkan

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules